11 sierpnia 2022
fot. Michał Kościelak

Zakończył się jesienny sezon rozgrywek piłki nożnej kobiet. Dziewczyny reprezentujące Wartę Poznań po raz kolejny znalazły się w gronie najbardziej liczących się zespołów w kraju. – Rundę jesienną uważamy za udaną, każdy zespół, który mamy w akademii, mierzył się z mocnymi rywalami w swoich ligach oraz meczach kontrolnych – ocenia Anna Jankowska, główny trener bloku piłki kobiecej Warty Poznań. – Dziewczęta z meczu na mecz prezentowały coraz wyższe umiejętności piłkarskie, świetnie radząc sobie w grze pod presją. W spotkaniach mistrzowskich widoczna jest realizacja założeń, nad którymi pracujemy na treningach -.

 

seniorki / fot. Michał Kościelak

IV liga

Warcianki zajmują obecnie pierwsze miejsce w Wielkopolsce, w siedmiu meczach strzeliły aż 59 bramek. Warto nadmienić, że jest to bardzo młody zespół, który w swoich szeregach ma tylko jedną pełnoletnią zawodniczkę.

 

fot. Michał Kościelak

Centralna Liga Juniorek U17

Warcianki zajmują obecnie czwarte miejsce w grupie północnej. To również bardzo młody zespół – ponad połowa składu to 15-latki. Mimo to dziewczyny świetnie sobie radzą, a rozgrywki ze starszymi zawodniczkami z pewnością przyniosą dobry rozwój piłkarski.

 

fot. Michał Kościelak

U15

W ubiegłym sezonie zespół skończył rywalizację na ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Od wiosny przyszłego roku rywalizować będzie ponownie w Centralnej Lidze Juniorek.

 

fot. Michał Kościelak

U13

Zespół w ubiegłym roku wywalczył 5 miejsce na Mistrzostwach Polski. Jesienią tego roku piłkarki ponownie wywalczyły awans do rozgrywek w Mistrzostwach Polski, które rozpoczną się wiosną 2022 roku.

Wiosną zespoły U13, U15 oraz U17 będą walczyły na poziomie centralnym, co jest dla nas ogromnym powodem do dumy. Mamy świadomość, że rywalizacja z najlepszym akademiami pozwoli nam jeszcze bardziej podnieść poziom naszych zespołów – mówi Anna Jankowska. 

 

fot. Michał Kościelak

Powołania

Praca trenerów i indywidulany rozwój zawodniczek jest dostrzegany również przez selekcjonerów reprezentacji wojewódzkich i młodzieżowych reprezentacji Polski – podkreśla Anna Jankowska. – To jeszcze bardziej motywuje nas do pracy, aby nasze piłkarki miały możliwość założenia koszulki z herbem reprezentacyjnym – . 

Aż siedem zawodniczek Warty otrzymywało w tym roku powołania na zgrupowania Reprezentacji Polski kobiet U15, 6 z nich w październiku rozegrało dwumecz towarzyski z Czeszkami.

 Jedna zawodniczka otrzymała powołanie na zgrupowania Reprezentacji Polski kobiet u17 oraz powołanie na mecze eliminacyjne Mistrzostw Europy, które odbywały się we wrześniu br. Ta reprezentacja awansowała do dalszej fazy rozgrywek.

Natomiast w listopadzie br. 5 zawodniczek otrzymało powołania na zgrupowanie szkoleniowe Reprezentacji Polski kobiet U17.

Zawodniczki systematycznie powoływane są do reprezentacji Wielkopolskiego ZPN. W barwach WZPN rozegrały jesienią dwa turnieje eliminacyjne, po których nasza kadra plasuje się na 2 miejscu dającym awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. 

fot. Michał Kościelak

Zespoły w Warcie

Akademia Warty Poznań prowadzi szkolenie w 5 kategoriach wiekowych, orliczki (2014-2012), młodziczki (2011-2009), juniorki młodsze (2008-2007), juniorki starsze (2006-2004) oraz seniorki (2006 i starsze). Najmłodsze roczniki w akademii to dziewczęta z rocznika 2014. 

Dziewczyny trafiają do Warty z różnych zakątków Wielkopolski, często odległych o 50 czy nawet 120 km. Pasje sportową mogą łączyć z nauką w szkole mistrzostwa sportowego, z którą współpracuje akademia. Mają również do dyspozycji internat, w którym po skończeniu szkoły podstawowej mogą zamieszkać. 

4 grudnia br. w Grodzisku Wielkopolskim odbędą się testy dla chętnych piłkarek. Zapraszamy dziewczynki z roczników 2007 – 2011 do gry w Akademii Warty Poznań!

Redakcja

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: