Męczarnie w Prisztnie. Gol debiutantki, ale najważniejsze są punkty
Kadra A Reprezentacje Świat

Na Stadionie Fadil Vokrri w Prisztnie reprezentacja Polski pokonała 2:1 Kosowo w piątym meczu eliminacji Mistrzostw Świata. Dość nieoczekiwanie w pierwszym składzie wystąpiła zawodniczka AZS UJ Kraków – Karolina Gec…  i już w osiemnastej minucie zdobyła debiutanckiego gola.

Jednak w czwartej minucie po rzucie rożnym wynik otworzyły gospodynie. Gola na 1:0 zdobyła  Loridona Syla, pomimo naszej zdecydowanej przewagi w obronie. Polki zdołały wyrównać właśnie w trzynaście minut potem. Napastniczce Jagiellonek dograła Natalia Padilla-Bidas. Już zrobiło się ciekawiej, mieliśmy co raz więcej okazji. Niestety wykorzystaliśmy jeszcze tylko jedną. W 34. minucie dogranie Achcińskiej wykorzystała Martyna Wiankowska precyzyjnie pokonując Kolgeci strzałem z ‘pierwszej piłki’. Wydawało się, że się rozkręcamy… niestety. Była przewaga, lecz niewiele z niej wynikało. Czekamy na więcej.

Pod koniec jeszcze właśnie gospodynie miały swoje sytuacje i niestety do końca wynik był niepewny. Powinno to wyglądać lepiej. Jednak liczy się komplet punktów. Warto zwrócić uwagę, że w seniorskiej kadrze zadebiutowały też Natalia Wróbel (AZS UJ Kraków, weszła na boisko w 75. minucie) i Gabriela Grzybowska (SMS, weszła na boisko po przerwie)

Już za cztery dni nasza reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Belgią.

25 listopada 2021, 16:00 – Prisztina (Stadiumi Fadil Vokrri)
Kosowo vs Polska 1:2
Liridona Syla 4′ – Karolina Gec 18′, Martyna Wiankowska 35′

KOSOWO : Kolgeci – Misini,  Hisenaj, Syla, Ramaj, Kryeziu (72′ Berisha) -Biqkaj (72′ Smaili),  Halilaj (46′ Grajqevci), Shala,  Memeti (90′ Musaj) – Reçica (46′ Limani).

POLSKA : Klabis – Buszewska, Mesjasz, Dudek, Wiankowska –  Achcińska, Grabowska, Kaletka (46′ Grzybowska), Padilla-Bidas (75′ Wróbel),  Zawistowska (87′ Kamczyk), Gec (75′ Karczewska).