19 sierpnia 2022

Dzisiejszy bój z Kosowem będzie drugim bojem obu kadr w historii. Pierwszy raz świeżo będąca po utworzeniu kadra naszych przeciwniczek starała się z nami w 2017 roku. W marcu na Gold City Women’s Cup w tureckiej Antalyi reprezentacją pod wodzą selekcjonera Miłosza Stępińskiego wygrała aż 5:0. Zagrały wszystkie polskie zawodniczki, które przyjechały na turniej. To była gładka wygrana z początkującą reprezentacją. Dziś już w meczu o punkty będzie szczebel trudniej.

Aktualnie w dzisiejszej kadrze meczowej z różnych powodów znajdziemy tylko dwie kadrowiczki, które zagrały wtedy w Turcji. Są to Martyna Wiankowska (Czarni) oraz Ewelina Kamczyk (Fleury).

 


Gold City Women’s Cup
1.03.2017, Antalya (Turcja)
Polska vs Kosowo 5:0 (2:0)
Agnieszka Winczo, Katarzyna Daleszczyk, Anna Sznyrowska, Anna Gawrońska 90’ (k.)

POLSKA:  I połowa: Kiedrzynek – Sikora, Siwińska, Guściora, Kamczyk – Sałata, Daleszczyk, Zdunek – Winczo, Pajor, Tarczyńska
II połowa: Szymańska – Grad, Górnicka, Hajduk, Wiankowska, Balcerzak, Gawrońska, Grzywińska, Sznyrowska, Matuschewski, Chojnowski

KOSOWO: Kolgeci, Govori, Kastrati, Durguti, Kaçiu(Syla- Haxha),Q. Bajra(Morina), Q. Krasniqi, Zeka(Shala), Limani, Kastrati, Kryeziu(Behluli) – Rama(Rexha)

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: