’ Chcemy podkreślić więź i identyfikację z największymi tradycjami sportowymi w naszym mieście’. SWD zmienia nazwę i herb.

Pierwszoligowe SWD Wodzisław Śląski ogłosiło na swoich social mediach zmianę nazwy i herbu klubu. Walczący historyczny awans do Ekstraligi zespół doda do swojej nazwy człon 'ODRA’. I tak po spełnieniu wszystkich formalności klub będzie się nazwał SWD Odra Wodzisław Śląski.

Wbrew temu, jak niektóre cilcbaitowe portale próbują przekazać – nie jest to wejście słynnej niegdyś grającej nawet w męskich europejskich pucharach Odry do kobiecego futbolu. Jest to po prostu rebrending. SWD nie dostanie herby słynnej Odry, ani zespoły nie wejdą w jej struktury. Jak to już stało się z Wrocławskim AZSem, który przeszedł pod skrzydła Śląska Wrocław w całości. 

Zmiana ta podyktowana jest wieloma względami, z których ten marketingowy nie należy do najbłahszych. Przede wszystkim jednak poprzez tę zmianę chcemy podkreślić więź i identyfikację z największymi tradycjami sportowymi w naszym mieście, których uosobieniem był i jest klub Odra Wodzisław ŚląskI’ – mówią w komunikacie władze klubu.

 

Redakcja

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: