Sportis znów na zwycięskiej ścieżce

Sportis już pokazał w tym sezonie, że trzeba się z nimi liczyć. Tak było i tym razem. Zespół trenera Adama Górala gładko pokonał 3:1 Śląsk Wrocław i awansował na szóstą pozycję w ekstraligowej tabeli i już pewne jest, że poniżej siódmego miejsca w tym roku już nie spadnie.

Już na początku spotkania w 5. minucie Karolina Majda pokonała Annę Bocian, otwierając wynik spotkania. Dwadzieścia minut potem po faulu na Majdzie sędzia Magdalena Małek podyktowała jedenastkę, którą wykorzystała Paulina Oleksiak. Śląsk nie dawał za wygraną, miał swoje kolejne okazje, lecz świetnie w bramce gospodyń spisywała się Natalia Piątek. W drugiej połowie Karolina Majda zdobyła bramkę na 3:0. W samej końcówce Aleksandra Żurek zdobyła honorowego gola dla przyjezdnych.

Za tydzień w jedenastej kolejce Ekstraligi Sportis zagra w Łęcznej z Górnikiem, a Śląsk podejmie u siebie Tarnovię Tarnów.