Niespodzianka w Krakowie. Derby dla Tarnovii

Tarnovia po raz kolejny sprawiła niespodziankę i w Krakowie pokonała 1:2 Jagiellonki. Dla beniaminka jest to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Tymczasem podopieczne Krzysztofa Kroka w Krakowie wygrać nie potrafią.

Gospodynie nie poradziły sobie występując w roli faworyta. Już w 20. minucie wynik otworzyła Katarzyna Białoszewska. Chwilę potem mogło być  2:0, lecz tym razem na posterunku była Klabis. Jeszcze przed przerwą okazję do wyrównania miała Daleszczyk, lecz nie potrafiła pokonać bramkarki przyjezdnych.

Jagiellonki po zamianie stron rzuciły się do ataku, lecz nie potrafiły sfinalizować i udokumentować swojej przewagi. Stare piłkarskie porzekadło się sprawdziło i zmarnowane okazje się zemściły. W 83. minucie centrę z rzutu wolnego wykorzystała Gabriela Gębica podwyższając stan meczu na 0:2. Gospodynie było stać jeszcze tylko na celną główkę Natalii Sitarz, która dała honorowego gola.

Już w środę 3 listopada zostaną rozegrane spotkania 1/32 finału Pucharu Polski. Jagiellonki zagrają w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą, a Tarnovia zagra w Łęcznej z rezerwami Górnika. Za tydzień w dziesiątej kolejce Ekstraligi AZS UJ Kraków zagra na wyjeździe w Łodzi ze SMSem, a Tarnovia zagra u siebie z Olimpią Szczecin.