Pewna wygrana Górniczek. Rekord bez szans

Zgodnie z oczekiwaniami Górnik Łęczna gładko 5:1 pokonał Rekord Bielsko-Biała.

Warto dodać, że pierwszy raz od grudnia 2020 na boisku od pierwszych minut pojawiła się Agata Guściora. Tylko przez pierwsze pół godziny przyjezdne stawiały opór gospodyniom. W 31. minucie opór pękł za sprawą gola Weroniki Kaczor, chwilę potem Katarzyna Jezioro podwyższyła wynik spotkania, a jeszcze przed przerwą gola zdobyła Roksana Ratajczyk.

Już po zmianie stron w zaledwie 120 sekund nigeryjska snajperka Macleans Chinonyerem ustrzeliła dublet. Niestety boisko z urazem musiała opuścić Klaudia Lefeld. Honorową bramkę dla Rekordu zdobyła Katarzyna Moskała w 66. minucie gry.

Przed nami istny maraton. Teraz już w środę 3 listopada w 1/32 finału Pucharu Polski Górnik Łęczna zagra z drugoligowym WAPem Włocławek, a Rekord podejmie u siebie katowicką GieKSę. Za tydzień w dziewiątej kolejce Ekstraligi Górniczki zagrają w hicie z Czarnymi w Sosnowcu, a Rekord podejmie u siebie drugi raz Gieksę.

Weronika Kaczor 31’, Katarzyna Jezioro 34’, Roksana Ratajczyk 41’, Macleans Chinonyerem 48’, 50’ – Katarzyna Moskała 66’

MVP TKF : Macleans Chinonyerem

GÓRNIK: Palińska – Górnicka, Guściora (73’ Siwińska), Głab, Jezioro (55’ Skupień), Litwiniec, Kaczor (46’ Szymczak), Kazanowska (62’ Rapacka), Lefeld (59’ Frontczak), Ratajczyk, Macleans

BTS REKORD : Majewska – Gąsiorek (68’ Palichleb), Szafran (46’ Gutowska), Skolarz, Nowak (46’ Knysak), Moskała, Śmietana (79’ Galus), Tracz, Rżany, Kłębek (69’ Wieczorek), Czyż

grafika/statystyki : STATScore