Planowana wygrana
Kadra A Reprezentacje Świat

Zgodnie z planem reprezentacja Polski pokonała Albanię 2:0 w czwartym meczu eliminacji Mistrzostw Świata.

Selekcjoner Nina Patalon postawiła na to podobne zestawienie co w starciu z Norweżkami. W wyjściowym składzie Nikol Kaletkę zastąpiła Dominika Grabowska. Od początku na boisku mieliśmy sporo chaosu w poczynaniach obu drużyn. Polki po sporej walce w środku pola zyskały przewagę. W 15. minucie celnie głową uderzyła Buszewska, lecz piłka wylądowała w rękach Rexhepi.  Chwilę potem po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony próbowała Bidas.

Raz po raz Polki zyskiwały przewagę i miały kolejne próby. Próbowała Bidas, Zawistowska, Achcińska, lecz brakowało szczęścia i dokładności. Wszytko wyglądało dość mocno schematycznie.  W 40. minucie w polu karnym przeciwniczek faulowana została Weronika Zawistowska. Sędzia Ghisletta podyktowała rzut karny, którego na gola zamieniła Paulina Dudek.

Po zmianie stron spotkanie zrobiło się jeszcze bardziej brutalne. Albanki nie potrafiły klarownie zagrozić bramce Klabis, lecz walczyły o każdą piłkę i były bardzo aktywne już destrukcji naszych akcji. Posypało się sporo żółtych kartek. Pomimo iż Polki naciskały i prowadziły grę, wszystko było zbyt czytelne i dalej mocno schematyczne na, tyle że Albanki rozbijały większość ataków w zalążku. Choć były momenty. W 66. minucie Buszewska obiła słupek albańskiej bramki.

Już w 81. minucie świetnie z dystansu przymierzyła Grzywińska, lecz piłka wylądowała obok bramki. Chwilę potem z drugiej strony zrobiło się niebezpiecznie, lecz piłkę w porę wyłapała Klabis. Po wejściu na boisko Kamczyk i Wróblewskiej zaczęło się bardziej dziać! W 85. minucie Polki zmusiły bramkarkę przyjezdnych do piąstkowania. W starciu z Wiankowską niestety ucierpiała Rexhepi.

W końcu w 88. minucie mamy drugiego gola. Po rzucie rożnym Gosia Mesjasz skierowała piłkę do bramki Mesjasz. Bardzo aktywne w końcówce były Weronika Zawistowska i Joanna Wróblewska. Szczególnie piłkarka 1 FC Kolen odżyła na lewej stronie boiska. Po składnej akcji w piątej minucie doliczonego czasu gry mogło być 3:0, lecz dogodną okazję zmarnowała Ewelina Kamczyk. Zadanie jednak wykonane, trzy punkty zostają w Polsce.

Był to ostatni mecz naszej kadry w tym roku w naszym kraju. W listopadzie czekają nas jeszcze dwie kolejki eliminacji. 25 listopada zagramy na Stadiumi Fadil Vokrri w Prisztinie z Kosowem, a pięć dni później zagramy na  Den Dreef w Leuven z Belgijkami.