Lider nie zawodzi! Kolejne zwycięstwo SMSu

Miało być ciekawie i było. Po ładnym meczu SMS zdołał odnieść siódme zwycięstwo w sezonie, pokonując GKS Katowice 2:1.

Przyjezdne postawiły silny opór liderowi tabeli, już w pierwszych minutach sprawiając zagrożenie gospodyniom. Udało się jednak dopiero po karnym. W 29. minucie po faulu na Maciążce rzut karny wykorzystała Marlena Hajduk. SMS odgryzł się po przerwie. W 52. minucie po asyście Kopińskiej wyrównała Paulina Filipczak. Wynik ustaliła w 78. minucie po faulu na Filipczak z rzutu karnego Gabriela Grzybowska, która uczciła swoją świetną grę w tym spotkaniu.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Nasza pierwsza kadra zagra najpierw z Norwegią w Łodzi (21.10), a pięć dni później z Albanią w Tychach. Reprezentacja U19 zagra we Włoszech turniej eliminacji Mistrzostw Europy. Tam zmierzy się z gospodyniami, Norwegią i Azerbejdżanem. Ekstraliga wraca pod koniec października.