Kompleks przełamany. Czarne rozbiły Medyka [WIDEO, WYPOWIEDZI]
Ekstraliga Polska Publicystyka Wywiady

17 kolejka sezonu 2004/05, jest 1 czerwca 2005 roku Czarni Sosnowiec pokonują u siebie 1:0 Medyka Konin. Od sierpnia 1 liga staje się Ekstraligą, a Czarni są wicemistrzyniami Polski, a Medyk zapewnia sobie brąz. Nikt w Sosnowcu nie myślał, że na kolejne ligowe zwycięstwo nad drużyną z Wielkopolski przyjdzie czekać ponad 16 lat. Przełamanie nastąpiło dopiero w sobotę 2 października 2021. Czarne Antrans pokonały Medyka 3:0.

Medyk miał swoje okazje, lecz nie potrafił ich wykorzystać. Za to byłe zawodniczki klubu z Konina, grające w Czarnych brutalnie przypomniały o sobie kibicom Medyka. Już w 24. minucie po akcji sam na sam wynik otworzyła Nikol Kaletka. Już cztery minuty potem strzelczyni pierwszego gola dograła do Agnieszki Jędrzejewicz, a ta wyłożyła piłkę do Nicol Zając – ta pokonała Oliwię Szymczak. Przyjezdne już były na kolanach, a gospodynie dalej grały swój koncert. Fajną okazję miała Jędrzejewicz, lecz wynik jeszcze przed przerwą ustaliła po karnym ponownie Kaletka.

Po zmianie stron okazję miała jeszcze Chudzik, lecz Medyk już pogodził się niestety dla całego widowiska z porażką. Czarne do końca kontrolowały przebieg spotkania.

Już w ósmej kolejce Mistrz Polski zagra w Bielsku-Białej z Rekordem, a Medyka POLOmarket czeka starcie z Górnikiem Łęczna w Koninie.