29 listopada 2022
Akademie - Filie piłkarskie

image

Kobiecy Klub Piłkarski Stomil Visacom Olsztyn otwiera Filię-Akademię w różnych miastach województwa warmińsko – mazurskiego . Przy współudziale lokalnych samorządów, dyrektorów szkół, nauczycieli i animatorów pracujących na orlikach szkolnych zostaną utworzone  Akademie Piłkarskie dla dziewczynek.

To dość duży program, który wdrażamy w życie i powinien pozytywnie wpłynąć na rozwój piłki kobiecej w naszym województwie, którą reprezentujemy na terenie kraju na poziomie I ligi. Chcemy pomóc lokalnym ośrodkom w większym propagowaniu piłki nożnej kobiet i  szybszemu ich rozwoju. Mamy ogromną nadzieję , że nasz wojewódzki związek również włączy się w tą akcję. Jesteśmy już po rozmowie z PZPN i liczymy na wsparcie przewodniczącego Pana Padewskiego, mówi Prezes Klubu Dariusz Maleszewski. Prawą ręką Prezesa w tym przedsięwzięciu i realizacji programu jest koordynator projektu trener grup młodzieżowych naszego klubu Ewelina Balcewicz.

Naszym głównym celem jest propagowanie piłki nożnej w małych miastach, gdzie kobieca piłka jest wciąż tematem mało powszechnym a dzieciom i ich rodzicom często brak środków finansowych na spełnianie piłkarskich marzeń w Olsztynie. Zaczniemy od zajęć w Biskupcu i Mrągowie. Kolejnym etapem programu zostaną objęte: Olsztynek, Szczytno, Ostróda, Lubawa, Morąg i Lidzbark Warmiński, mówi Ewelina Balcewicz.

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: