Efektowne zwycięstwo Sportisu z Jagiellonkami

– fot. Dariusz Stoński

Zwycięstwem gospodyń 3:0 zakończyło się spotkanie Sportisu KKP Bydgoszcz z AZSem UJ Kraków. Trzecie z rzędu zwycięstwo bez straty bramki to piękna seria, jaka jeszcze w Ekstralidze klubowi z Bydgoszczy się nie przydarzyła. Trzecia z rzędu porażka Jagiellonek to już poważny kryzys.

Od początku oglądaliśmy bardzo dobre widowisko. Choć Jagiellonki posiadanie piłki miały większe, to Sportis robił więcej w ataku. W pierwszej odsłonie, choć mieliśmy żywe widowisko – to żadna bramka nie wpadła. Najgroźniejszą okazję do zdobycia gola miała piłkarka Jagiellonek Julia Mordel, kiedy to pod koniec połowy strzelała na pustą bramkę gospodyń. Niestety dla przyjezdnych piłkę sprzed linii bramkowej wybiła Weronika Helinska.

Sportis odgryzł się po zmianie stron, kiedy to już w 49. minucie objął prowadzenie. Strzałem z dystansu popiła się Oleksiak. Osiem minut później Mochnacka znów musiała wyjmować piłkę z siatki, bo głowa pokonała ją Stasiak. Dzieło dokończyła mocnym strzałem Witczak. Sportis się nie bał i nie usiadł na laurach. Okazję miały jeszcze Sokołowska i Łaniewska.

Za tydzień o przełamanie Jagiellonki w siódmej kolejce powalczą z ostatnią w tabeli Olimpią Szczecin, a Sportis zagra z Rekordem w Bielsko-Białej.