Lotos znów wygrywa. Olimpia w dołku

 To miał być mecz na przełamanie gospodyń … wyszła szósta z rzędu porażka. Na dodatek kontuzję odniosła kluczowa defensorka Olimpijek Patrycja Michalczyk. To Lotos w samej końcówce zapewnił sobie drugi w tym sezonie komplet punktów. 

 Od początku to Lotos przeważał i stwarzał sobie bramkowe okazje. Najgroźniejszą okazję miała Tarakanova, a potem jeszcze Słowińska. Wydarzeniem jednak połowy była kontuzja Patrycji Michalczyk, która musiała opuścić boisko już w 45. minucie. Prawdopodobnie Olimpia będzie musiała sobie radzić bez niej dłużej. 

To Lotos z begiem meczu zyskiwał coraz więcej, gospodynie jednak próbowały się odgryźć. W 61. minucie we własnym polu karnym faulowała Dymińska. Sędzia Mularczyk podyktowała karnego, który wykorzystała Szymaszek. To jednak byłoby na tyle. Już chwilę później wyrównała Jagoda Szewczuk. W samej końcówce po ładnej akcji Lotos przypieczętował słuszne zwycięstwo. Gola na wagę kompletu punktów zdobyła Klaudia Słowińska. 

 Za tydzień w siódmej kolejce pierwszych punktów Olimpia poszuka w Krakowie w starciu z Jagiellonkami. Dzień wcześniej w sobotę Lotos podejmie u siebie Śląsk Wrocław. 

Weronika Szymaszek 61′ k – Jagoda Szewczuk 67′, Klaudia Słowińska 89′

MVP TKF : Klaudia Słowińska

OLIMPIA : Radkiewicz – Michalczyk (45′ Zięba), Brzozowska, Szymaszek, Kądzierska, Siwek (70′ Bohm), Brodzik, Radochońska, Oleszkiewicz (86′ Shahbazyan), Garbowska, Bissong (88′ Lipiejko)

LOTOS: Ludwiczak – Plotzka, Sirant, Bużan, Szewczuk, Kołodziejek (66′ Jakubowska), Dymińska, Zimecka (54′ Kirsch-Downs), Włodarczyk (79` Polańska), Słowińska, Tarakanova (72′ Okoniewska)statystyki/grafiki : STATScore

Redakcja

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: