Hit jesieni na remis

W hicie jesieni przed kamerami TVP Sport zgodnie z oczekiwaniami lider tabeli i wicemistrz Polski TME SMS Łódź zremisował u siebie 1:1 z mistrzem Polski Czarnymi Antrans Sosnowiec.

Już w pierwszej akcji meczu we własny polu karnym Zofia Buszewska sfaulowała nadciągającą Dominiką Kopińską, a sędzia Emilia Szymula podyktowała jedenastą. Na gola dla gospodyń zamieniła ją Gabriela Grzybowska. Chwilę potem mogło być już 2:0, ale strzał Rędzi z wolnego tylko obił słupek Szymańskiej. Czarne w końcu doszło do głosu, gdy w okolicach 18. minuty obiły poprzeczkę bramki gospodyń. Trzy minuty potem świetnym strzałem w samo okienko bramki Szperkowskiej wyrównała Martyna Wiankowska. Jeszcze przed przerwą najskuteczniejsza zawodniczka Mistrza Polski mogła wyrównać, lecz zabrakło szczęścia. Gospodynie też pomimo prób nie potrafiły ponownie pokonać Szymańskiej.

Już za tydzień w siódmej kolejce Ekstraligi w hitowym spotkani Czarni podejmą u siebie Medyka POLOmarket Konin, a SMS zagra w Łęcznej z Górnikiem.