U17 : Druga wygrana Aniołków Kasprowicza
#WU17 Reprezentacje Świat

W drugim meczu towarzyskim kadra U17 pokonała Grecję, jak w niedzielę 2:0. Golę zdobyły Inez Sikora  i Maja Kuleczka.

Po meczu rozmawialiśmy z selekcjonerem Marcinem Kasprowiczem. – Rewanż ponownie rozegraliśmy w siarczystym upale. Daliśmy rozpocząć mecz zawodniczkom, które w poprzednim meczu, które nie wyszły w podstawowym składzie. W pierwszej połowie było dużo taktycznej gry, konstruowania akcji, niestety nie udało się strzelić bramki. – Ciekawiej było po zmianie stron. – Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze, bo już w czterdziestej szóstej minucie Inez Sikora akcje na skrzydle zakończyła strzeloną bramką. Dominacja naszej kadry się zwiększała z minuty na minutę, składnych akcji pojawiło się znacznie więcej. Na 2:0 podwyższyła pięknym strzałem z rzutu wolnego Maja Kuleczka.-

Selekcjoner podsumował tak całe zgrupowanie – Zagraliśmy dwa dobre mecze, w których wystąpiły wszystkie zawodniczki. Mamy bardzo dobry materiał do analizy i podjęcia decyzji kto będzie reprezentował na nasz kraj w eliminacjach Mistrzostw Europy.

Reprezentacja U17 rozegra turniej eliminacji Mistrzostw Europy na Kujawach. Naszymi rywalkami będą Anglia, Rosja i Belgia.