Pajor to za mało. Rekord frekwencji w Gdańsku
Kadra A Reprezentacje Świat

Spory niedosyt. Polska zremisowała z Belgią 1:1 na Polsat Plus Arenie Gdańsk na początek eliminacji Mistrzostw Świata. Jedynego gola dla naszej kadry zdobyła Ewa Pajor.

Pierwsze minuty przebiegły pod dyktando przyjezdnych z Belgii, które były żywsze i aktywniejsze. Nie zdołały to jednak na nasze szczęście udokumentować. W okolicach trzydziestej minuty nasze zawodniczki zyskały przewagę, wygrywając batalię w środku pola, pomimo strzałów z obu stron. W ostatnich minutach pierwszej części Polki ‘wrzuciły czwarty bieg i zaczęły atakować. Szybko to przyniosło skutek. W 40. minucie kapitalną akcję przeprowadziła Ewa Pajor, odegrała do Padilii-Bidas, ta oddała i nasza najlepsza zawodniczka oddała kapitalny strzał pokonując Odeurs. Jeszcze przed przerwą napastniczka Wilczyc trafiła drugi raz, lecz sędzia dopatrzyła się spalonego.

Po zmianie stron reprezentantki Polski przeważały, lecz nie potrafiły udokumentować. Strzały naszych reprezentantek były zbyt czytelne i nie sprawiły wielkiego kłopotu belgijskim piłkarkom. Selekcjoner Ives Serneels postawił wszystko na jedną kartę i wprowadzał kolejne ofensywne zawodniczki.

Przyniosło to skutek w 78. minucie, kiedy to zdołały wyrównać stan spotkania. Szymańska wyszła z bramki … i została
przelobowana przez piłkarkę Lyonu Janice Cayman. Na boisko weszły Kozak i Maciążka. Polki zaczęły nieśmiało atakować, lecz akcje ofensywne były rozbijane przez defensywę Belgii. W samej końcówce świetnie wyszła na pozycję Kozak, lecz została powstrzymana przez Tysiak. Chwilę potem próbowała Mesjasz, lecz jej strzał wylądował nad poprzeczką.

Potwierdziły się nasze przedmecze informacje. Rekord frekwencji na meczu reprezentacji Polski został pobity. Oficjalnie na trybunach Polsat Plus Arena w Gdańsku na meczu eliminacji Mistrzostw Świata z Belgią zebrało się na trybunach 8011 widzów. Poprzedni rekord należał do Areny Lublin. Na meczu eliminacji Mistrzostw Europy z Hiszpanią (0:0) zgromadziło się 7528 osób.

Już we wtorek gramy drugi mecz eliminacji. W Erewaniu zagramy z Armenią. Pierwszy gwizdek o 17:30. Transmisja w TVP Sport.