Przełamanie Lotosu

 Na to zwycięstwo kibice zespołu Lotosu musieli czekać aż do piątek kolejki. W końcu na stadionie przy ulicy Traugutta w Gdańsku udało się odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo i zarazem pierwsze punkty w sezonie 2021/22. Piłkarki Lotosu ograły Jagiellonki aż 3:0, dublet zaliczyła Anna Kowalczyk i gola dołożyła Julia Włodarczyk.

Podopieczne Krzysztofa Kroka miały swoje okazje, lecz świetnie w bramce gospodyń spisywała się Ludwiczak. 

 Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Po raz pierwszy od dawna będą grały nasze trzy kadry. Seniorska zagra dwa spotkania eliminacji Mistrzostw Świata – 17 września z Belgią (w Gdańsku) oraz cztery dni później w Erewaniu z Armenią. Swoje dwumecze zagrają też kadry młodzieżowe, które przygotowują się do eliminacji Mistrzostw Europy. Kadra U19 zagra w Budapeszcie z Węgierkami, a U17 z Grecją w Atenach.

Liga wróci za dwa tygodnie pod koniec września. 

Anna Kowalczyk 37′ 59′, Julia Włodarczyk 51′

MVP TKF : Julia Włodarczyk

LOTOS: Ludwiczak – Sirant, Zimecka, Szewczuk, Buzan, Plotzka (62′ Stasiulewicz), Kołodziejek, Kowalczyk (76′ Preuss), Włodarczyk (86′ Polańska), Dymińska, Tarakanova (69′ Słowińska)

AZS UJ: Mochnacka – Nieciąg, Zapała (62′ Duszyk), Woźniak, Wilk, Bartosiewicz (46′ Bryzek), Smaza (46′ Malinowska), Mordel (59′ Bińkowska), Daleszczyk, Wróbel, Wójcik

Redakcja

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: