Niespodzianka w Koninie

\

 Takie chwile i takie spotkania często się nie zdarzają. Miał być nudny ligowy mecz – a wyszła niespodzianka kolejki i historyczny wynik zespołu z Bydgoszczy. Sportis w sobotę zdołał pokonać Medyka POLOmarket Konin 1:0. Jedynego gola zdobyła w 18. minucie Karolina Majda – czyli była zawodniczka klubu z Wielkopolski. Jest to pierwsze historyczne zwycięstwo KKP nad Medykiem w rozgrywkach Ekstraligi. Jak się okazuje wiara, wytrwałość i budowanie zespołu na młodych zawodniczkach bardzo popłaca. 

 Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Po raz pierwszy od dawna będą grały nasze trzy kadry. Seniorska zagra dwa spotkania eliminacji Mistrzostw Świata – 17 września z Belgią (w Gdańsku) oraz cztery dni później w Erewaniu z Armenią. Swoje dwumecze zagrają też kadry młodzieżowe, które przygotowują się do eliminacji Mistrzostw Europy. Kadra U19 zagra w Budapeszcie z Węgierkami, a U17 z Grecją w Atenach.

Liga wróci za dwa tygodnie pod koniec września.

Karolina Majda 19′

MVP TKF : Weronika Helinska

MEDYK POLOmarket: Szymczak – Maskiewicz, Miksone, Sałata, Chodzik, Michalopoulou (46’Fabova), Seybert, Rocane, Zuniga (78′ Pakulska), Kolenickova (46′ Chudy), Gawrońska

SPORTIS KKP: Piątek – Glinka, Bagińska, Helinska (86′ Łaniewska), Andrzejewska, Boguszyńska, Sokołowska, Witczak (90+4′ Piechocka), Oleksiak (74′ Stępień), Stasiak, Majda (80′ Klepatska)

grafika/statystka. STATSCORE

Redakcja

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: