Kolejna wygrana GieKSy!

Jak w ostatnich sezonach bywało i tym razem mecz GieKSy z Olimpią nudny nie był. Przyjezdne przyjechały bardzo  zmotywowane, by zdobyć pierwsze w sezonie punkty … pomimo dzielnej postawy po raz kolejny się nie udało. Po raz czwarty z rzędu w tym sezonie zwycięstwo odniosły piłkarki z Katowic.

Stadion Miejski przez miejscowych nazwany ‘Bloszak’ przynosi szczęście podopiecznym Witolda Zająca. Już od początku narzuciły swój styl gry. Już w 17. minucie wynik otworzyła czeska pomocniczka Katerina Vojtkova, która ładnym strzałem pokonała bramkarkę Olimpii. Chwilę potem ładną okazję miała Brzęczek, lecz tym razem górą była defensywa Olimpii. W 36. minucie Radkiewicz skapitulowała po raz drugi, a wynik meczu podwyższyła Alicja Dyguś. Przyjezdne próbowały się obgryźć, lecz wybitnie nie wychodziło.

Działo się również po zmianie stron. W 51. słupek bramki Olimpijek obiła Klaudia Maciążka. Próbowały jeszcze  Vojtkova i Brzęczek, lecz to przyjezdne w końcu się przełamały. W 79. minucie po dograniu Michalczyk honorowego gola zdobyła kameruńska napastniczka Christiana Bissong. W samej końcówce wynik na 3:1 ustaliła Klaudia Maciążka.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Po raz pierwszy od dawna będą grały nasze trzy kadry. Seniorska zagra dwa spotkania eliminacji Mistrzostw Świata – 17 września z Belgią (w Gdańsku) oraz cztery dni później w Erewaniu z Armenią. Swoje dwumecze zagrają też kadry młodzieżowe, które przygotowują się do eliminacji Mistrzostw Europy. Kadra U19 zagra w Budapeszcie z Węgierkami, a U17 z Grecją w Atenach.

Liga wróci za dwa tygodnie pod koniec września.

Kateřina Vojtková 17′, Alicja Dyguś 36′, Klaudia Maciążka 90′ – Christiana Bissong 79′

MVP TKF : Kateřina Vojtková

GKS : Klimek – Konkol, Lizoń (68′ Bińkowska), Hajduk, Dyguś, Vojtkova (87′ Parczewska), Turkiewicz, Kłoda, Brzęczek (81′ Tuszyńska), Maciążka, Koch

MKS Olimpia: Radkiewicz – Oleszkiewicz, Szymaszek, Brodzik, Michalczyk, Brzozowska, Radochońska, Kędzierska (90′ Sobolewska), Siwek (58′ Szerszeń), Bissong, Garbowska (65′ Lipiejko)