Górniczka kanonada

Zapowiadał się ciekawy mecz, a przed kamerami TVP Sport mieliśmy spektakl Górnika Łęczna, który pokonał Śląsk Wrocław aż 5:0. Podopieczne Roberta Makarewicza pokazały, że przegrana u siebie z Jagiellonkami to był tylko wypadek przy pracy.

Pierwszy gol padł w 18. minucie, kiedy to po rzucie rożnym bitym przez Weronikę Kaczor gola zdobyła Marcjanna Zawadzka. Chwilę potem Śląsk obił słupek bramki Palińskiej. Jeszcze przed przerwą po dograniu Dominiki Dereń podwyższyła Klaudia Lefeld. Po przerwie niestety z powodu kontuzji boisko musiała opuścić Anna Zając. W 63. minucie gola na 3:0 zdobyła Dominika Dereń. W końcówce dublet skompletowała nigeryjska napastniczka Górnika Macleans Chinonyerem.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Po raz pierwszy od dawna będą grały nasze trzy kadry. Seniorska zagra dwa spotkania eliminacji Mistrzostw Świata – 17 września z Belgią (w Gdańsku) oraz cztery dni później w Erewaniu z Armenią. Swoje dwumecze zagrają też kadry młodzieżowe, które przygotowują się do eliminacji Mistrzostw Europy. Kadra U19 zagra w Budapeszcie z Węgierkami, a U17 z Grecją w Atenach.

Liga wróci za dwa tygodnie pod koniec września.

Marcjanna Zawadzka 18’, Klaudia Lefeld 45’, Dominka Dereń 63’, Macleans Chinonyerem 67′ 82’

MVP TKF : Dominika Dereń

GKS GÓRNIK: Palińska – Górnicka, Zawadzka, Głąb, Skupień, Ratajczyk, Kaczor (85’ Frontczak), Zając (57’ Giętkowska), Lefeld (71’ Szymczak), Dereń (66’ Litwiniec), Posiewka (60’ C. Macleans)

WKS ŚLĄSK: Sowalska – Ostrowska (46’ Furmaniak), Dudziak, Korda, Żurek, Kulig (89’ Warzycha), Krzyżanowska (71’ Turowska), Marcelina Buś, Wróblewska, Iwaśko (87’ Matuszewska), Czudecka (60’ Martyna Buś)