UWCL : Wolfburg w elicie! Dublet Ewy Pajor … i awans dopiero po karnych
Polki na Świecie Świat UEFA Women's Champions League UEFA Womens Champions League

Wielu polskich kibiców najadło się strachu. Dopiero po rzutach karnych Vfl Wolsburg zapewnił sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Bordeaux w regulaminowym czasie gry pokonał 2:1 Wolfsburg. Jeszcze w pierwszej połowie bramkarkę gospodyń pokonała Ewa Pajor. Niestety wicemistrz nie był dziś sobą i popełniał proste błędy. Potrzebna była dogrywka, w której najlepsza polska zawodniczka znów zdobyła gola. Jednak na minutę przed końcem dogrywki Mickaella Cardia trafiła na 3:2 dla trzeciej ekipy poprzedniego sezonu we Francji i były potrzebne rzuty karne. Tutaj już Wilczyce były bezbłędne i wygrały 3:0. Oczywiście Ewa Pajor wykorzystała swoją szansę również i tutaj. Bohaterką karnych była jednak Almut Schult, która wybroniła dwa rzuty karne.

Losowanie tej fazy rozgrywek już w najbliższy poniedziałek w Nyonie. Druga zawodniczka Wolfsburga Katarzyna Kiedrzynek leczy kontuzję.