Górnik wraca na zwycięski szlak. Dublet Dereń

Olimpia próbowała się przełamać i pomimo walki nie udało się sprawić niespodzianki. W końcówce spotkania szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił Górnik Łęczna, wygrywając w Szczecinie 4:1.

Już w dziesiątej minucie po dograniu Aleksandry Posiewki wynik otworzyła Klaudia Lefeld. Mecz się bardzo wyrównał. Niestety jeszcze przed przerwą w starły się ze sobą Liwieniec i Szczęśniak. Obie musiały opuścić boisko, a zawodniczka Olimpii została z urazem odwieziona do szpitala.

Zaraz po przerwie to przyjezdne mogły wyrównać, lecz Katja Skupień została złapana na spalonym. Szybko zmarnowana okazja się zemściła, bo już w czterdziestej dziewiątej minucie Patrycja Ziemba doprowadziła do wyrównania. Długo się wynik remisowy utrzymywał. Podopieczne Makarewicza prowadzenie odzyskały dopiero w dwadzieścia dwie minuty później, kiedy to dobranie z różnego Kaczor wykorzystała Zawadzka. W końcówce popisała się powracająca po kontuzji Dominika Dereń, która ustrzeliła jeszcze dublet, dając swojemu zespołowi zwycięstwo 1:4.

Górniczki awansowały na trzecią pozycję w tabeli, Olimpia wciąż bez zwycięstwa okupuje jedenastą pozycję. Za tydzień w sobotę w ramach piątej kolejki Ekstraligi Górnik zagra u siebie ze Śląskiem Wrocław, a Olimpia w Katowicach zagra z GieKSą.

Patrycja Zięba 49’ – Klaudia Lefeld 10’, Marcijanna Zawadzka 71’, Dominka Dereń 76’, 89’

• Dominika Dereń (Górnik) (50%, 50 Votes)
  • Klaudia Lefeld (Górnik) (31%, 31 Votes)