Hit kolejki dla SMSu Łódź

W hitowym spotkaniu czwartej kolejki Ekstraligi przed kamerami TVP Sport zgodnie z oczekiwaniami nie zobaczyliśmy brakowego festiwalu. Po rzucie karnym w ostatnich minutach SMS Łódz pokonał 1:0 Medyk POLOmarket Konin.

Od początku swoje narzuciły gospodynie i już w pierwszych minutach czujność Oliwii Szymczak sprawdzały Klaudia Jedlińska i Dominika Kopińska. Po stronie przeciwnej skrzętnie kryta była Anna Gawrońska, inne zawodniczki nie potrafiły skutecznie sprawić sporej trudności Szperkowskiej, choć trzeba przyznać, iż swoje okazje ekipa z Konina miała. SMS w ofensywnie był skuteczniejszy, dalej nękał młodziutką bramkarkę Medyka. Swoje okazje miały Jedlińska i  Krezyman. Szymczak skapitulowała jednak dopiero po karnym w 89. minucie. Wtedy to sfaulowała w polu karnym nadciągającą Jedlińska. Rzut karny na jedynego gola zamieniła Gabriela Grzybowska.

SMS po tym zwycięstwie został samodzielnym liderem z kompletem zwycięstw w sezonie, Medyk spadł na trzecie miejsce. Za tydzień w piątej kolejce ekipa spod znaku POLOmareketu zagra u siebie ze Sportisem KKP Bydgoszcz, a SMS pojedzie na mecz z Rekordem do Bielska-Białej.