EKSTRALIGA : Pierwsze zwycięstwo GieKSy w sezonie

– fot. Dariusz Stoński

Nie było niespodzianki. Po zaciętym meczu GieKSa pokonała 2:1 Sportis i zanotowała pierwsze punkty w lidze.

Już na samym początku spotkania w 3. minucie gry Klaudia Maciążka świetnie wparowała w pole karne Sportisu i trafiła w krótki róg bramki gospodyń, wyprowadzając przyjezdne na prowadzenia. Chwilę potem okazję do podwyższenia miała Bińkowska, lecz tym razem to Natalia Piątek była górą. W 20. minucie gospodynie zdołały wyrównać stan spotkania. Zamieszanie w polu karnym Weroniki Klimek wykorzystała Aleksandra Stasiak, strzelając swojego drugiego gola w sezonie. Bardzo krótko cieszył się Sportis, bo już osiem minut później czerwoną kartkę otrzymała Martyna Boguszyńska i gospodynie większość meczu musiały grać w osłabieniu.

Dominowała GieKSa i znakomite spotkanie w środku pola Kasandra Parczewska. W 65. minucie przypieczętowała występ pięknym golem z  trzydziestu metrów, który dał jej zespołowi cenny komplet punktów.

Za tydzień ekipa z Katowic zagra u siebie na Bukowej w trzeciej kolejce z Lotosem, a Sportis poszuka pierwszych punktów w boju ze SMSem w Łodzi.