[EKSTRALIGA] : Jagiellonki wypunktowały beniaminka [wideo]

W sobotnie wczesne południe Rekord Bielsko-Biała przed kamerami TVP Sport zadebiutował w piłkarskiej Ekstralidze. Pomimo wielkiego ducha i woli walki – wygrało doświadczenie i komplet punktów spod Klimczoka wywiozły Jagiellonki.

W bardzo dobrej formie pokazała się Weronika Wójcik, która napędzała akcje przyjezdnych. Już w 10. minucie głową Natalia Sitarz przelobowała Klaudię Ciupę. Już osiem minut później świetną okazję miała Wójcik, lecz bramkarka gospodyń bardzo przytomnie uratowała swój zespół. Jagiellonki robiły swoje i stworzyły sobie kolejną okazję, której nie wykorzystała Daleszczyk. Doświadczona zawodniczka powetowała to sobie po zmianie stron, kiedy to po dośrodkowaniu głową ustaliła wynik spotkania na 2:0.

Za tydzień zespół z Krakowa ma zaplanowany mecz z Czarnymi, lecz jeśli uda się Mistrzowi Polski awansować do finału pierwszej rundy eliminacji, mecz ten zostanie przeniesiony na inny termin. Rekordzistki czeka pierwszy wyjazd – od razu najdalszy do Szczecina na bój z Olimpią.

Rekord Bielsko-Biała vs AZS UJ Kraków 0:2 (0:1)