Sportis rozpoczyna budowę Centrum Badawczo-Treningowego !

– wizualizacja Sportis SFC

 Sportis Social Football Club to klub, który nie stoi w miejscu i stawia na przełomowe w skali kraju rozwiązania. Po zjednoczeniu z ekstraligową kobiecą drużyną KKP Bydgoszcz i wdrożeniu unikalnego na skalę światową projektu tokenizacyjnego SPORTIS.PRO nadszedł czas na kolejny milowy krok w rozwoju klubu. Sportis rozpoczyna budowę nowoczesnego Centrum Badawczo-Treningowego, który pozwoli nie tylko na innowacyjny i efektywny trening, ale także na przeprowadzanie specjalistycznych badań piłkarskich.

 

Profesjonalny rozwój piłkarski w 4 fazach!

 Projekt ośrodka zakłada szeroką ścieżkę treningową, której przejście będzie gwarantowało zawodnikowi szybki rozwój umiejętności. W fazie analitycznej przeprowadzone zostaną m.in. badania genetyczne, psychologiczne czy antropometryczne, które już na początku pozwolą stworzyć indywidualny profil każdego z zawodników. W drugim etapie – fazie testowej, zawodnik przejdzie szereg testów, w tym serię ćwiczeń w nowoczesnej klatce treningowej. Zakup klatki zostanie sfinansowany ze środków unijnych, które zostały przyznane klubowi na początku roku. W fazie meczowej zawodnik wyposażony zostanie w specjalne czujniki, a statystyki będzie analizował mechanizm sztucznej inteligencji. Ostatnia faza personalizacji jednostki treningowej pozwoli stworzyć indywidualny program treningowy, który w błyskawicznym tempie zagwarantuje piłkarzowi poprawę umiejętności.

 

Najlepsze miejsce do rozwoju!

 Sportis informował o budowie ośrodka już rok temu podczas jednego z klubowych eventów. Teraz inicjatywa wchodzi w fazę formalności związanych z jej realizacją. W skład kompleksu wejdzie budynek główny z szatniami, odnową biologiczną, gabinetami lekarskimi czy bursą na 50 miejsc, budynek hotelowo- gastronomiczny, sala sportowa, centrum rehabilitacji oraz kilka boisk piłkarskich, w tym boisko z podgrzewaną murawą.

 Jesteśmy przekonani, że ośrodek będzie kluczowym i najbardziej innowacyjnym punktem na piłkarskiej mapie Polski, a nawet Europy. Stawiamy na wyrównywanie szans zawodników i rozwój piłki nożnej. Jesteśmy „Social Football Club” – nie tylko aktywni w mediach społecznościowych, ale także w pełni otwarci na integrację i współpracę z innymi klubami. Wiedza dotycząca mentalu i techniki gry, analiza predyspozycji, diagnostyka medyczna, infrastrukturato wszystko będzie na najwyższym poziomie – podkreśla Sebastian Zieliński, Dyrektor Generalny Sportis.

 

Kolejny etap w drodze na piłkarsko-biznesowy szczyt!

  W ciągu ostatnich trzech lat cała SPORTisFAMILY zrealizowała wiele planów, które wpłynęły korzystnie na rozwój piłki nożnej i otworzyły zupełnie nowe możliwości w sferze piłkarskiej, marketingowej czy biznesowej. Budowa ośrodka treningowego jest ogromną inwestycję i wyzwaniem, ale także celem, który Sportis chce zrealizować. Centrum Badawczo-Treningowe nie będzie spełniało wyłącznie wewnętrznych – klubowych potrzeb. Będą mogły korzystać z niego także inne kluby, które nawiążą współpracę ze Sportis. Projekt cały czas jest na początku drogi, ale dzięki wspólnej pracy, Sportis będzie w stanie stawiać kolejne kroki na drodze do celu.

 

– wizualizacja Sportis SFC 

Redakcja

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: