#Tokyo2020 : Koniec fazy grupowej. Same hity w ćwierćfinałach !

 Dość nieoczekiwanie Szwedki zostały jedynym zespołem z kompletem zwycięstw w fazie grupowej turnieju fazy grupowej Igrzysk w Tokyo. Dziś pokonały 2:0 Nową Zelandię. Zgodnie z przewidywaniami, szwedzki selekcjoner wykorzystał możliwość dania szansy gry zmienniczkom, a one odwdzięczyły się za zaufanie w najlepszy możliwy sposób. Bo choć na arenie w prefekturze Miyagi nie było może piłkarskich fajerwerków, to plan zakończenia grupowych zmagań z kompletem punktów ani przez moment nie wydawał się być zagrożony. W drugim spotkaniu tej grupy USA bezbramkowo zremisowało z Australią, co znów można uznać za sporą niespodziankę.

W grupie E w najciekawszym meczu dnia Wielka Brytania zremisowała z Kanadą 1:1. Dało to awans do ćwierćfinału  reprezentantką z kraju klonowego liścia. Z trzeciego miejsca awansowała Japonia, która pokonała 1:0 Chile po golu rezerwowej Miny Tanaki. 

W grupie F Brazylia męczyła się z Zambią i wygrała skromnie 1:0. Popisała się znów za to kadra Holandii, która zdemolowała 8:2 Chinki i z przytupem awansowała dalej z pierwszego miejsca w grupie.


 
Już w piątek rusza faza play-off turnieju ! Najlepsze dotąd Szwedki zagrają z Japonią, która awansowała z trzeciego miejsca w grupie. Jeśli pokona gospodynie, to zagra ze zwycięzcą meczu Wielkiej Brytanii i Australii. 

W drugiej części drabinki Holandia zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi. Zwycięzca tego meczu zagra w półfinale z lepszym z pary Kanada vs Brazylia. Będzie się działo!
 

 


TRZECIA KOLEJKA FAZY GRUPOWEJ


 

TABELE 


ĆWIERĆFINAŁY 

PÓŁFINAŁY 

FINAŁ I MECZ O BRĄZ

grafika. FIFA / google.com

Redakcja

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: