Znamy skład trzeciej ligi lubelskiej! DAP i Staszkówka zostają. Zmiany w Małopolsce

W poniedziałkowym komunikacie Lubelski Związek Piłki Nożnej potwierdził, że będzie prowadził w sezonie 2021/2022 rozgrywki III ligi kobiet (grupa 4).

W stosunku do komunikatu końcowego z 28 czerwca 2021 r. nastąpiło sporo roszad. Zwolniły się dwa miejsca – jedno po rezygnacji z awansu do III ligi drużyny ze Świętokrzyskiego ZPN, a drugie w wyniku przejęcia sekcji z UKS Widok Lublin przez KKP Unia Lublin. Wolne miejsca zagospodarowały dwa zespoły, które wcześniej zostały zdegradowane: DAP Dębica i Starówka Nowy Sącz.

 To oznacza, że w IV lidze małopolskiej nie zagra Starówka Nowy Sącz. Regulaminowo to miejsce powinna otrzymać Victoria Zalas, ale w rundzie wiosennej nie pojechała z własnej winy na trzy mecze. § 10, ust. 2 Regulaminu IV i V ligi kobiet jasno to precyzuje: „Drużyna, która w trakcie rozgrywek nie rozegra trzech wyznaczonych spotkań z własnej winy, zostaje automatycznie wycofana z rozgrywek IV ligi kobiet oraz zostaje pozbawiona prawa udziału w następnej edycji rozgrywek IV ligi kobiet”.

Wolnego miejsca nie może też zająć drużyna z V ligi, bowiem wspomniany Regulamin w § 9, ust. 4. mówi, że „awans z V do IV ligi małopolskiej uzyskają 2 drużyny – mistrzowie obydwu grup”.

W tej sytuacji IV liga małopolska będzie w nowym sezonie liczyć 9 drużyn i w każdej kolejce jeden zespół będzie pauzował. Start rozgrywek przewidziany jest na 28/29 sierpnia, a koniec rundy jesiennej na 23 października br.

 

Tak będzie wyglądać grupa czwarta trzeciej ligi w sezonie 2021/22 :

1. Rysy Bukowina Tatrzańska (spadek z II ligi)
2. Izolator Boguchwała
3. Dąb Zabierzów Bocheński
4. Naprzód Sobolów
5. Tarnovia II Tarnów
6. Iskra Brzezinka
7. Puszcza Niepołomice
8. MOSiR Lubartów (awans z lubelskiej IV ligi)
9. Football Success Academy Kraków (awans z IV ligi małopolskiej)
10. Resovia II Rzeszów (awans z IV ligi podkarpackiej)
11. DAP Dębica
12. Starówka Nowy Sącz

 

Luleski ZPN / Małopolski ZPN

Redakcja

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: