Spore odejścia w Krakowie. Kluczowe Jagiellonki zdecydują się na futsal ?

Już w poniedziałek 12 lipca AZS UJ Kraków wróci do treningów. Wróci w mocno przemeblowanym składzie. Będzie sporo nowych twarzy, o których informować będziemy wkrótce. Dziś jednak klub poinformował o kadrowych ubytkach.

Z klubem żegna się po siedmiu latach trener bramkarek Krzysztof Mastalerz, który z sukcesami prowadził Jagiellonki także na futsalowych arenach. Jego inne obowiązki zawodowe sprawiają, że już nie będzie mógł pracować w klubie.

Zakończyły się kontrakty wypożyczonych ostatnio Klaudii Gęślak i Izabeli Tracz. W przypadku pierwszej jednak klub prowadzi rozmowy, by reprezentowała Jagiellonki w futsalu. Podobnie jest w przypadku pięciu innych uznanych zawodniczek, które zdecydowały się zawiesić bądź zakończyć trawiastą karierę. Są to Katarzyna Ładocha, Karolina Dul, Ewelina Bolko, Justyna Maziarz i Natalia Nosalik. AZS UJ ma nadzieję, że uda się przekonać przynajmniej cztery z nich do reprezentowania klubu w halowych rozgrywkach. jeśli się uda, to Jagiellonki mogą powrócić do roli futsalowych dominatorek.

 

Redakcja

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: