11 sierpnia 2022

Niedziela 27.06.2021 r. okazała się dla całej SPORTisFAMILY dniem szczególnym i niepowtarzalnym. Młode  piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz pokazały niesamowity piłkarski charakter i odwróciły losy pojedynku z  Legią Ladies Warszawa w finale baraży o Centralną Ligę Juniorek U-17. Dzięki zwycięstwu 4-2 w Warszawie  i wygranej 3-2 przy Słowiańskiej juniorki z Bydgoszczy zagrają w przyszłym sezonie w gronie najlepszych  zespołów w Polsce! 

 

Sukces, który napędza do działania! 

Zwycięstwo nad Legią i upragniony awans to ukoronowanie ciężkiej pracy, którą zawodniczki, sztab szkoleniowy i zarząd klubu włożyli w ostatnich miesiącach w budowę nie tylko silnej drużyny seniorek, ale także akademii,  szkolącej przyszłe reprezentantki Polski. Warto dodać, że ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca  z Tęczą Bydgoszcz i ogrom wysiłku obu klubów w stworzenie topowego zespołu juniorskiego w Bydgoszczy. Dzięki takim popołudniom jak to niedzielne, cała SPORTisFAMILY zdaje sobie sprawę, że jest w stanie osiągać  najwyższe cele, a sukcesy czy trofea nie są tylko wymysłem wyobraźni, a realną perspektywą, która może nadejść  w najbliższym czasie. 

 

Centralna Liga Juniorek – czyli walczymy z najlepszymi! 

Centralna Liga Juniorek U-17 otwiera przed Sportis KKP zupełnie nowe możliwości. Dla młodych piłkarek awans oznacza rywalizację w przyszłym sezonie z czołowymi drużynami młodzieżowymi w Polsce, a to oprócz samego zaszczytu i dumy, przynosi przede wszystkim niesamowity bagaż doświadczenia, które zawodniczki będą  mogły zebrać w rywalizacji z najlepszymi rówieśniczkami w Polsce. Centralna Liga Juniorek to również  ogromna szansa dla piłkarek na wzmocnienie ekstraligowej drużyny seniorek Sportis KKP. To powinno natomiast  wpłynąć na realny rozwój nie tylko akademii, ale i całego klubu, a co za tym idzie na promocję bydgoskiego sportu! 

 

Mały krok na drodze do wielkiego sukcesu! 

Choć niedzielne święto na długo zostanie zapamiętane jako jedno z najważniejszych wydarzeń w historii klubu, to każdy w Sportis doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to dopiero początek budowy silnego ośrodka piłki kobiecej w Bydgoszczy. 

Z całą drużyną bardzo cieszymy się z wejścia do CLJ i uważamy to za nasz wielki sukces. Muszę przyznać, że od  początku sezonu zrobiłyśmy wspólnie duży progres. Jesteśmy bardziej zgrane i czujemy, iż z każdym meczem  gramy coraz lepiej. Nie możemy się doczekać przyszłych spotkań i mamy nadzieję, że pokażemy się z jak najlepszej  strony – komentuje sukces piłkarka drużyny Marta Paduch. 

Uzdolniona młodzież, profesjonalne szkolenie i zespół seniorek, rywalizujący w krajowej elicie to trzy  komponenty, które wpływają na ciągły rozwój Sportis KKP Bydgoszcz. Ten awans jest tylko małym krokiem na drodze do tego, aby za kilka lat bydgoska piłka kobieca była ważnym punktem na mapie piłkarskiej Polski, a nawet Europy. Centralna Liga Juniorek to także nowe wyzwania. Należy pamiętać o tym, że aby móc świętować  przez godzinę, potrzeba pracy włożonej miesiącami, dlatego Sportis nie spoczywa na laurach i już dziś zaczyna  przygotowania do walki wśród juniorskiej elity!

Redakcja

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: