Seria zakończona

– fot. Michał Grzembski

 W ostatnim, domowym meczu sezonu Królewscy mieli okazję zrewanżować się drużynie Dargfilu z Tomaszowa Mazowieckiego za porażkę z rundy jesiennej.

Mecz był bardzo jednostronnym widowiskiem, w którym stroną dominującą były płockie piłkarki – praktycznie nie oddawały piłki przeciwniczkom, jednak długo nie potrafiły przekuć przewagi na okazje bramkowe. Sytuacja zmieniła się w 25. minucie, kiedy to Aleksandra Synowiec podała piłkę do niekrytej Mai Zielińskiej, a ta celnym uderzeniem pokonała bramkarkę przyjezdnych. Chwilę później zawodniczki z województwa łódzkiego przeprowadziły jedyną groźną akcję w tej części spotkania, kiedy po dryblingu przez pół boiska napastniczka uderzyła obok bramki Marty Hućko. Aktywna tego dnia była Julia Janiszewska, której mocne uderzenie bez przyjęcia obroniła bramkarka, a chwilę później arbiter w sytuacji sam na sam z bramkarką odgwizdał pozycję spaloną. Gdy obydwie drużyny powoli szykowały się do zejścia do szatni, dośrodkowanie z prawej strony boiska dokładnym uderzeniem wykończyła Aleksandra Bielicka, dla której była to pierwsza bramka w oficjalnych rozgrywkach.

– fot. Michał Grzembski

Drugą połowę przyjezdne rozpoczęły od odważniejszych ataków, z którymi jednak pomarańczowe nie miały większych problemów. Kwadrans po wznowieniu meczu blisko zdobycia bramki były Zielińska i Janiszewska, jednak ich uderzenia zatrzymały się na słupku i poprzeczce bramki. W odpowiedzi zawodniczki Dargfilu w przeciągu dwóch minut doszły do dwóch sytuacji bramkowych, jednak przy pierwszej z nich piłkę sprzed linii bramkowej wybiła Klaudia Łyzińska, a następne uderzenie wylądowało na poprzeczce. W końcówce spotkania piłkarki Królewskich stworzyły jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku. Warto wspomnieć jeszcze o sytuacji z 85. minuty, gdy debiutująca w drużynie płocczanek Emanuela Przeradzka była bliska uczczenia debiutu golem, jednak jej strzał minął słupek bramki.

KS Królewscy Płock – Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2:0 (2:0)

Bramki: 23. Maja Zielińska, 45. Aleksandra Bielicka 

KS Królewscy Płock: M. Hućko (60. A. Potrzebska), K. Ejman (60. W. Wiączek), A. Zając, O. Stasińska, N. Borowska, K. Łyzińska, J. Asakowska, A. Bielicka (75. E. Przeradzka), M. Zielińska (K), J. Janiszewska, A. Synowiec

Sponsorem Klubu Sportowego Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN S.A.

– fot. Michał Grzembski

 

Redakcja

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: