Niemcy: Julia Matuschewski opuszcza 1.FC Saarbrücken

Po trzech latach Julia Matuschewski opuszcza 1.FC Saarbrücken. Po długiej przygodzie z 1.FFC Frankfurt reprezentantka Polski wprawdzie zrobiła lekki krok w tył, ale rozwinęła się piłkarsko i była niezastąpionym elementem układanki FCS.

 

 

Jej pierwszy gol padł w dogrywce Pucharu Niemiec przeciwko SG Andernach bezpośrednio z rzutu wolnego. W sumie w 57 spotkaniach miała udział przy 47 trafieniach (bramki + asysty).

Nie udało się awansować do Bundesligi, a pożegnanie z klubem wypada wyjątkowo gorzko bo Saarbrücken spadło do trzeciej ligi. Po raz pierwszy w historii założyciel Bundesligi zagra na trzecim poziomie rozgrywkowym.

 

 

Matuschewski w sezonie 2018/19 zdobyła 20 bramek i wygrała klasyfikację najlepszych snajperek na zapleczu Bundesligi. Jej bramka z 52 metrów przeciwko Köln w kwietniu była nominowana do bramki miesiąca w prestiżowym plebiscycie magazynu Sportschau (zajęła trzecie miejsce). Reprezentantka Polski zżyła się z Saarbrücken. Była patronką wystawy „Fan.Tastic Females – Football Her.Story” jak również trenerką na obozie FCS dla dziewcząt.

Maciej Iwanow

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: