Opinie po meczu AZS UŚ Katowice vs AZS UAM Poznań (1:2)
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas

Wczoraj w Katowicach po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu futsalistki UAMU Poznań wygrały 2:1 z Uniwersytetem Śląskim.
Tak skomentowali dla nas mecz jego uczestnicy :

Joanna Hejdysz (Katowice)
Co do meczu, to na pewno wynik jest sporym zaskoczeniem, ale jest też dowodem na to, że w grupa południowa była bardziej wyrównana. Co do naszej gry, to brakuje nam  skuteczności w ataku. W obronie wygłądało to całkiem nieźle, ataki Pozanianek nie przynosiły rezultatu. Niestety bramki tracimy po dwóch stałych fragmentach gry, na to na pewno zwrócimy uwagę. Brawa dla Pauli Wachulec za strzeloną bramkę i cały mecz. Pewnymi punktami naszej drużyny były Patrycja Luty i Ania Wójcik. Myślę, że mimo okrojonego składu pokazałyśmy, że potrafimy walczyć i jedziemy na rewanż do Poznania pełne nadziei na zwycięstwo!

Wojciech Weiss (trener UAMu)
To był bardzo trudny mecz.. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1 po dosyć słabej grze… Całe szczęście druga połowa była zdecydowanie lepsza i udało wywieźć się z Katowic wygraną.
Myślę, że wpływ na naszą gra mogła mieć dość długa i męcząca podróż. Katowice skupiły się na defensywie licząc praktycznie tylko na kontry.
Nasz przeciwnik był dzisiaj świetnie zorganizowany w obronie tym bardziej cieszy wygrana!

Marta Kosiorek (UAM)
Słabo rozpoczełyśmy spotkanie. Dużo niedokładnych podań i niecelnych strzałów.. Przeciwnik dobrze ustawiał się w formacji defensywnej i nie mogłyśmy sforsować ich obrony. Stracona bramka spowodowała, że na drugą połowę wyszedł inny zespół. Zaczełyśmy grać bardziej kombinacyjnie i było więcej ruchu.
Dało to efekt w postaci dwóch bramek i zaliczki na rewanż.

Laura Czudzińska (UAM):
Ciężki mecz.. strata bramki zadziałała na nas bardzo mobilizująco, musiałyśmy odrabiać straty, starałyśmy się grać bardzo konsekwentnie co zaowocowało strzeleniem dwóch bramek na wagę zwycięstwa. Cieszy nas zdobycie trzech punktów. Za tydzień rewanż w Poznaniu i na pewno nie zabraknie emocji!