Ekstraliga : Sześć goli we Wrocławiu. Śląsk pokonał Lotos

W pierwszym i zarazem ostatnim meczu przed własną publicznością w tym sezonie Śląsk Wrocław pokonał Lotos Gdańsk, a dubletem popisała się Joanna Wróblewska.

Spotkały się dwie równe ekipy. Od początku zobaczyliśmy na boisku wyrównane widowisko i ataki z obu stron. Szczególnie natchniona była do walki Joanna Wróblewska, która poprowadziła swój zespół do zwycięstwa. W czterdziestej minucie już pokazała swój kunszt dogrywając piłkę do Aleksandry Dudziak, która pokonała Emilię Krajewską – otwierając tym samym wynik spotkania.

W drugiej połowie było ciekawiej. W pięćdziesiątej minucie sędzia Joanna Pondo ze Szczecina podyktowała rzut karny po faulu we Czudeckiej. Wykorzystała go, wyrównując stan rywalizacji Anna Kowalczyk. Chwilę potem przyjezdne wróciły na zwycięską ścieżkę. Najpierw po rajdzie gola zdobyła Wróblewska, a pięć minut później na 3:1 pięknym strzałem w okienko podwyższyła Martyna Buś. Lotos jednak nie odpuszczał, stać było go tylko jeszcze na jednego gola – na kwadrans przed końcem zdobyła go Priscilia Hagan. Wynik zamknęła w samej końcówce pięknym strzałem z dystansu, nie kto inny jak Joann Wróblewska.

Śląsk wskoczył na piątą pozycję i by ją utrzymać na porażkę z tydzień GieKSy z Lotosem lub przynajmniej liczyć na dobry wynik w starciu ostatniej kolejki z Medykiem. Lotos ma już raczej pewne dziewiąte miejsce w końcowej tabeli.

1:0 Aleksandra Dudziak 40′
1:1 Anna Kowalczyk 51′ (k)
2:1 Joanna Wróblewska 60′
3:1 Martyna Buś 65′
3:2 Priscilla Hagan 75′
4:2 Joanna Wróblewska 90′

Czerwona kartka: Żurek (84′ za dwie żółte)

MVP TKF : Joanna Wróblewska (Śląsk)

WKS ŚLĄSK : Bocian – Żurek, Tracz (46′ Krysman), Dudziak, Korda, Homa (46′ Jurczenko), Wróblewska, Martyna Buś (85′ Przelicka), Pompa (46′ Czudecka), Iwaśko (87′ Turowska), Marcelina Buś

AP LOTOS : Krajewska – Stasiulewicz (83′ Zimecka), Salwa, Lukach, Plotzka (65′ Wierzbicka), Kołodziejek, Słowińska, Bużan, Polańska (54′ Włodarczyk), Kowalczyk (65′ Hagan), Okoniewska.