Mistrzostwo dopiero za chwilę. Czarne pewnie pokonały Śląsk

– fot. Dariusz Koziorowski

Piłkarki Czarnych zagrały koncertowo i pokonały Śląsk Wrocław 4:1. Po meczu miała być feta w obecności kibiców … niestety dla gospodyń w równolegle rozgrywanym spotkaniu w Koninie wygrał 2:3 SMS. Ze świętowaniem trzeba jeszcze poczekać przynajmniej tydzień.

Strzelanie zaczęła Weronika Zawistowska, która głową pokonała Annę Bocian. Chwilę potem przyszła zawodniczka Bayernu Monachium miała już dublet, tym razem pokonując bramkarkę gości z wolnego. Jeszcze przed przerwą ‘Zawias’ dograła piłkę do Jędrzejewicz, a ta podwyższyła wynik na 3:0.

Po zmianie stron Czarne grały dalej swoje – do momentu zmiany Zawistowskiej. Potem wkradło się trochę rozprężenie w tryby sosnowieckiej ‘Lokomotywy’. Wykorzystała je Ola Dudziak, strzelając kontaktową i zarazem honorową bramkę. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem gola zdobyła Ala Materek, ustalając wynik meczu na 4:1.

Za tydzień Czarne w dwudziestej pierwszej kolejce zagrają w Katowicach z GieKSą i wcale nie jest powiedziane, że odniosą łatwe zwycięstwo. Jeśli jednak przynajmniej zremisują – będą Mistrzem Polski. Śląsk w ten sam dzień zagra u siebie z gdańskim Lotosem.

1:0 Weronika Zawistowska 25′
2:0 Weronika Zawistowska 33′
3:0 Agnieszka Jędrzejewicz 44′
3:1 Aleksandra Dudziak 62′
4:1 Alicja Materek 88′

• Weronika Zawistowska (Czarni) (70%, 77 Votes)
  • Dorota Hałatek (Czarni) (20%, 22 Votes)