Czarne potwierdzają dominacje! Górnik nie obroni tytułu

Czarne potwierdziły ligową dominację i pewnie pokonały w Łęcznej Górnika 1:3. Wynik rozstrzygnął się jeszcze w pierwszej połowie. Zdeterminowane Czarne pokazały, że zasługują na dublet.

Wynik otwarła już w czternastej minucie Fischerova, która wykorzystała zagapienie się obrony gospodyń. Dziewięć minut później padła wyrównująca bramka. Strzał Kamczyk z wolnego dobiła Ratajczyk. W dwudziestej piątej minucie przyjezdne odzyskały prowadzenie po ładnym golu Wiankowej. Wynik ustalony został na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, kiedy to gola na 1:3 zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz.

Wynik ten sprawia, że Górnik Łęczna nie obroni tytułu, a Czarne Sosnowiec znajdą się w finale po raz czwarty z rzędu.

W wielkim finale zostanie Czarne zmierzą się z łódzkim SMSem. Zostanie on rozegrany w sobotę 5 czerwca o godzinie 15:30 na stadionie warszawskiej Polonii. Transmisja w Polsacie Sport.