Ekstraliga : Czarne wygrały w Krakowie

W ostatnim meczu kolejki Czarne Sosnowiec pokonały w Krakowie AZS UJ 0:1 i zrobiły ważny krok w stronę Mistrzostwa Polski.

O wyniku zadecydował gol Alicji Materek w szesnastej minucie gry. Mimo tego w bramce Jagiellonek jak zwykle świetna była Karolina Klabis. Pierwsza połowa należała do Czarnych, lecz Jagiellonki pokazały niezwykle ambitną walkę. Szczególnie w drugiej połowie, kiedy to miały sporą przewagę i parę razy musiała wykazać się bramkarskim kunsztem Anna Szymańska.

Na trzy mecze przed końcem ligi podopieczne Stemplewskiego mają pięć punktów przewagi nad drugim SMSem. Już w środę Czarne pojadą do Łęcznej na półfinał Pucharu Polski z Górnikiem Łęczna. Za tydzień w dwudziestej kolejce w Sosnowcu podejmą Śląsk Wrocław, a SMS dwie godziny wcześniej w sobotę rozpocznie mecz z Medykiem POLOmarket w Koninie. Jeśli łodzianki przegrają lub zremisują, a Czarne pokonają Śląsk – Mistrzem już za tydzień będą Czarne. Jagiellonki zagrają w Gdańsku w niedzielę z Lotosem.

0:1 Alicja Materek 16′

• Alicja Materek (Czarni) (60%, 109 Votes)
  • Nikol Kaletka (Czarni) (24%, 44 Votes)