Bundesliga: gol Pajor, ale to Bayern jest o krok od mistrzostwa!
Frauen Bundesliga Ligi

Kolejka odbyła się w cieniu spotkania wagi ciężkiej. Niby jakieś mecze były jeszcze grane, ale uwaga wszystkich piłkarskich fanów zwrócona była na Wolfsburg, gdzie VfL podejmował Bayern.

Mistrz Niemiec tylko zremisował 1-1 i ograniczył swoje szanse na obronę tytułu do minimum. Musi liczyć na kolejne potknięcie Bayernu, co wprawdzie jest możliwe ale jednak mało prawdopodobne. VfL prowadził dzisiaj grę ale skuteczności za grosz. Bardzo brakowało Popp. Bayern skutecznie się bunkrował i nie odpuszczał przez bite 90 minut. Organizacja gry zdecydowanie po stronie gości. Wyszarpał ten remis, który może dać upragnione mistrzostwo. Dla polskich fanów małym pocieszeniem było 90 minut Ewy Pajor i jej bramka. Katarzyna Kiedrzynek z powodu kontuzji poza kadrą meczową.

Kapitan Bayernu melduje wykonanie zadania

W piątek Hoffenheim bezbramkowo zremisowało z Sand, a Patrycja Balcerzak weszła na boisko w 68 minucie.

Werder Brema wygrał na wyjeździe 2-1 z czerwoną latarnią z Duisburga. Beniaminek zapewnił sobie tym samym utrzymanie na dwie kolejki przed końcem sezonu. Agata Tarczyńska poza kadrą meczową z powodu kontuzji.

Bayer Leverkusen zremisował 2-2 z Meppen tracąc szanse na ligowe podium. Meppen za to dalej trzyma dwupunktowy dystans nad Sand. Za dwa tygodnie do bezpośredniego pojedynku, który zadecyduje o utrzymaniu. W zespole Meppen na boisku w 58 minucie zameldowała się Agnieszka Winczo, a w Bayerze całą drugą połowę rozegrała Sylwia Matysik. Polka niedawno przedłużyła kontrakt z klubem do 2023 roku.

Awans do Bundesligi wywalczyło sobie już 1.FC Köln. Czekamy jeszcze na zwycięzcę grupy północnej.