Remontada po katowicku. Od 0:2 do 3:2

Miały być emocje i były. Katowicka GieKSa zdołała w ostatnich minutach przechylić szalę zwycięstwa, przegrywając już od dwudziestej piątej minuty 0:2.

Już w dziewiątej minucie spotkania Patrycja Michalczyk wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, wykorzystując jedenastkę, którą uzyskała chwilę wcześniej, będąc faulowana w polu karnym gospodyń. GieKSa jednak próbowała wyrównać, okazję miały Maciążka, Koch i Kozak – brakło jednak szczęścia i skuteczności. Niewykorzystane okazje szybko się zemściły. W dwudziestej minucie po rzucie rożnym Marianna Litwiniec podwyższyła wynik na 0:2. GieKSa ruszyła do ataku i jeszcze przed przerwą zdobyła kontaktowego gola. Po dograniu Weroniki Kłody spokojnie, po strzale w długi róg bramki Olimpii bramkę zdobyła Kinga Kozak.

Po zmianie stron to GieKSa dominowała. Najpierw bardzo soczysty strzała z narożnika pola karnego oddała Kłada, potem próbowała jeszcze Kozak. Dopiero jednak w sześćdziesiątej drugiej minucie w sytuacji sam na sam wyrównała Klaudia Maciążka. Chwilę potem ostemplowała jeszcze słupek bramki Piątek. Olimpia miała idealną okazję, lecz Weronika Klimek wykazała się bramkarskim kunsztem. Wszystko rozstrzygnęło się w samej końcówce spotkania, gdy w polu karnym Olimpii faulowana była Maciążka. Jedenastkę na gola na 3:2 zamieniła Marlena Hajduk.

Za tydzień w 20. kolejce GieKSa zagra w Głogówku z Rolnikiem, a Olimpia podejmie u siebie Sportis KKP Bydgoszcz.

0:1 Patrycja Michalczyk 9′ k
0:2 Marianna Litwiniec 25′
1:2 Kinga Kozak 43′
2:2 Klaudia Maciążka 62′
3:2 Marlena Hajduk 90′ k