Hit o koronę już jutro! Kto okaże się lepszy przy Mireckiego?

 Już w poniedziałek 3 maja o godzinie 11:30, liderujący zespół Czarnych Sosnowiec podejmie zespół drugiej drużyny rozgrywek ligowych, czyli łódzkiego SMS-u. Mecz pokaże TVP Sport. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, osłabione wieloma kontuzjami Czarne Sosnowiec, podejmą ostatnio będący na fali zespół z Łodzi.

 Przyjezdne ostatnich pięciu meczach odnosiły same zwycięstwa, przy czym strzeliły osiemnaście bramek i straciły jedynie jedną – w meczu z Olimpią w Szczecinie. Podopieczne Chojnackiego cechuje niesamowity charakter, czego dały przykład właśnie na Pomorzu Zachodnim, gdy w końcówce udało im się strzelić dwie bramki i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. 

za. STATScore

 Czarni to obecnie zespół zagadka, który potrafi spektakularnie wygrać, ale potrafi się męczyć z personalnie słabszymi drużynami jak w Pucharze Polski z Tarnovią. Poprosiliśmy o krótki wywiad przedstawicielki obu zespołów – Dominikę Gąsieniec (SMS) i Alicję Materek (Czarni).

 


Chris Passella: Jutro rozgrywacie – mecz sezonu, jak nastawiacie się do tego meczu?

Dominika Gąsieniec: Jedziemy tylko i wyłącznie po zwycięstwo. Chcemy się zrehabilitować za ostatni mecz, kiedy przegrałyśmy z nimi 2:0. Jesteśmy dobrze przygotowane do spotkania

Alicja Materek: Przed nami kolejny ważny mecz, mikrocykl treningowy został przepracowany dobrze, skupiamy się nad tym, aby dobrze wejść w mecz,  jakość w drużynie jest myślę, że główną rolę w tym meczu odegra nasza mentalność.

Chris Passella: Jak oceniasz zespół Czarnych Sosnowiec, na co warto zwrócić u nich największą uwagę?

Dominika Gąsieniec: Na pewno Czarni dobrze grają w kontrataku i na to zwracamy największą uwagę. Zespół z Sosnowca jest bardzo dobrze poukładany, będzie to mecz walki. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

Chris Passella: Jaki jest najsilniejszy punkt gry SMS-u Łódź?

Alicja Materek: To jest młoda, ale waleczna drużyna, która zawsze gra do końca.

Chris Passella: Pamiętam, że gdy Czarni mieli osiem punktów przewagi, powidziałaś że o Mistrzostwo będzie bardzo ciężko, teraz gdy wygracie – będziecie tracić zaledwie dwa punkty?

Dominika Gąsieniec: My patrzymy tylko i wyłącznie na siebie. Jeśli wygrywamy, to faktycznie będziemy mieć tylko dwa punkty straty do Czarnych Sosnowiec i nadal szanse na mistrzostwo. Skupiamy się na sobie, chcemy cieszyć się grą, a wtedy sukcesy na pewno przyjdą! Chcemy na koniec zdobyć medal, wiadomo najlepiej złoty. Nie poddajemy się i będziemy walczyć do końca.

Chris Passella: Jeśli wygracie z drużyną z Łodzi, będziecie mieli aż osiem punktów przewagi czy wtedy będzie można powiedzieć, że tytuł wraca do Sosnowca po dwudziestu jeden latach?

Alicja Materek: Na ten moment o tym nie myślimy, nie wybiegałabym tak daleko w przyszłość wiemy, jaki jest nasz cel i chcemy do niego dążyć, oby nam dopisywało tylko zdrowie!

 

Chris Vlog

 

Chris Passella

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.