Górniczki lepsze w polskim El Classico

Hit nie zawiódł! Miało być dużo buzo bramek i było. Górnik Łęczna pokonał 4:2 Medyka POLOmarket Konin. 

Już na samym początku spotkania gospodynie wyszły na prowadzenie. Bardzo dobrą grę już w siódmej minucie udokumentowała golem Ewelina Kamczyk. Górniczki nie spuszczały z tonu i miały kolejne okazje. Szczęścia nie miała Hmirova. Medyczki się obudziły. Miała swoje okazje Michalopoulou, ale już chwilę póżniej i już w dwudziestej piątej minucie trafiła Alexis Castellano-Mugica. Obrończyni gości wykorzystała zamieszanie w polu karnym i wpakowała piłkę do bramki Palińskiej.

Mecz nabrał rumieńców – widzieliśmy okazję z dwóch stron. Próbowała Gawrońska, czy Kamczyk. Pomimo dobrego tempa więcej goli nie padło.

 Po zmianie stron zdecydowanie lepsze były już Górniczki. Okazję bramkową miała Karczewska, a słupek Szymczak obiła Hmirova. Kwadrans później gospodynie były już zdecydowanie skuteczniejsze. Najpierw dogranie Kamczyk wykorzystała Karczewska. Chwilę potem Karczewska odwdzięczyła się Hmirovej i ta podwyższyła stan meczu na 3:1. Trzy minuty później piękną solową akcję golem zakończyła Emilia Zdunek. Medyk otrząsnął się za późno i sił starczyło jeszcze na gola Darii Nowak.

 Zwycięstwo to pozwoliło Górniczkom wyprzedzić w tabeli przyjezdne i wskoczyć na trzecie miejsce. Za tydzień w sobotę 8 maja Medyk POLOmarket zagra z ROWem w Rybniku, a w tym samym dniu Górniczki zagrają w Bydgoszczy ze Sportisem.

0:1 Emilia Zdunek 7′
1:1 Alexis Castellano-Mugica 25′
2:1 Nikola Karczewska 76′
3:1 Patricia Hmirova 78′
4:1 Emilia Zdunek 81′
4:2 Daria Nowak 83′


MVP TKF :

  • Patricia Hmirova (GKS Górnik) (44%, 92 Votes)
  • Ewelina Kamczyk (GKS Górnik) (41%, 86 Votes)
  • Nikola Karczewska (GKS Górnik) (16%, 33 Votes)

Total Voters: 211

Głosujemy do poniedziałku do godziny 20:00


GKS Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Siwińska, Zając, Ratajczyk (60’ Lefeld), Zawadzka (72’ Kaczor), Zdunek (82’ Kazanowska), Kamczyk (88’ Osińska), Hmirova (87’ Głąb), Karczewska

Medyk POLOmarket : Szymczak – Maskiewicz (90′ Szydełko), Sałata, Castellano-Mugica, Abambila, Dymińska, Seybert, Michalopoulou (79’ Nowak), Tamburro, Chudzik, Gawrońska (72’ Kopińska)

statystyki. STATScore

Dawid Gordecki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.