Górniczki lepsze w polskim El Classico

Hit nie zawiódł! Miało być dużo buzo bramek i było. Górnik Łęczna pokonał 4:2 Medyka POLOmarket Konin.

Już na samym początku spotkania gospodynie wyszły na prowadzenie. Bardzo dobrą grę już w siódmej minucie udokumentowała golem Ewelina Kamczyk. Górniczki nie spuszczały z tonu i miały kolejne okazje. Szczęścia nie miała Hmirova. Medyczki się obudziły. Miała swoje okazje Michalopoulou, ale już chwilę póżniej i już w dwudziestej piątej minucie trafiła Alexis Castellano-Mugica. Obrończyni gości wykorzystała zamieszanie w polu karnym i wpakowała piłkę do bramki Palińskiej.

Mecz nabrał rumieńców – widzieliśmy okazję z dwóch stron. Próbowała Gawrońska, czy Kamczyk. Pomimo dobrego tempa więcej goli nie padło.

Po zmianie stron zdecydowanie lepsze były już Górniczki. Okazję bramkową miała Karczewska, a słupek Szymczak obiła Hmirova. Kwadrans później gospodynie były już zdecydowanie skuteczniejsze. Najpierw dogranie Kamczyk wykorzystała Karczewska. Chwilę potem Karczewska odwdzięczyła się Hmirovej i ta podwyższyła stan meczu na 3:1. Trzy minuty później piękną solową akcję golem zakończyła Emilia Zdunek. Medyk otrząsnął się za późno i sił starczyło jeszcze na gola Darii Nowak.

Zwycięstwo to pozwoliło Górniczkom wyprzedzić w tabeli przyjezdne i wskoczyć na trzecie miejsce. Za tydzień w sobotę 8 maja Medyk POLOmarket zagra z ROWem w Rybniku, a w tym samym dniu Górniczki zagrają w Bydgoszczy ze Sportisem.

0:1 Emilia Zdunek 7′
1:1 Alexis Castellano-Mugica 25′
2:1 Nikola Karczewska 76′
3:1 Patricia Hmirova 78′
4:1 Emilia Zdunek 81′
4:2 Daria Nowak 83′

• Patricia Hmirova (GKS Górnik) (44%, 92 Votes)
  • Ewelina Kamczyk (GKS Górnik) (41%, 86 Votes)