Ekstraliga : Medyk kolejny raz pewnie wygrywa

Forma Medyka POLOmarket i wygrana w Sosnowcu to nie był jednorazowy ‘wyskok’. Podopieczne Romana Jaszczaka pokonały pewnie w sobotę LOTOS 3:0.

Gospodynie prowadziły grę i od początku dały się we znaki przyjezdnym. Już w 14. minucie objęły prowadzenie. Dogranie Maskiewicz wykorzystała strzałem zza pola karnego Natalia Chudzik. Sparaliżowało to przyjezdne, które nie potrafiły zagrozić Medykowi. Przewagę wykorzystały ponownie, jeszcze przed przerwą gospodynie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystała Sandra Sałata.

Lotos obudził się po przerwie i parę razy zagroził bramce Szymczak. Ożywienie na boisku dała Anna Kowalczyk. Niestety nie wystarczyło to nawet na gola. Wynik ustaliły Medyczki. Dogranie Chudzik wykorzystała grecka pomocniczka  Androniki Michalopoulou.

W majowy weekend już zostanie rozegrana osiemnasta kolejka. W sobotę 1 maja Medyk POLOmarket zagra w hicie z Górnikiem Łęczna. Dzień później LOTOS poszuka punktów w starciu u siebie z ROWem Rybnik.

1:0  Natalia Chudzik 14′
2:0  Sandra Sałata 43′
3:0  Androniki Michalopoulou 79′