Ekstraliga : Czarne wróciły do gry

Dość niespodziewanie ROW postawił się osłabionym kadrowo Czarnym i choć przegrał to ‘nie dał plamy’.

Czarne prowadziły grę, ale nie potrafiły wykorzystać dogodnych okazji, a w bramce gospodyń świetnie spisywała się młodziutka Kinga Seweryn. Wynik w 14. minucie gry otworzyła świetnym uderzeniem Martyna Wiankowska. Gospodynie nie zamierzały się podkładać i już chwilę później dały się wykazać Martynie Małysie. Chwilę potem drugiego gola mogła zdobyć Wiankowska, lecz obrończyni gospodyń wybiła piłkę z bramkowej linii. W 30. minucie to ROW mógł wyrównać, ale piłkę zmierzającą do siatki Małysy ‘szczupakiem’ wybiła Kuciewicz.

Pomimo ambitnej gry gospodyń, to przyjezdnym udało się strzelać kolejne gole. W 64. minucie gry podwyższyła Agnieszka Jędrzejewicz. Dziesięć minut później było już 0:3. Jedenastkę na gola zamieniła Wiankowska, która chwilę wcześniej padła podcięta przez golkiperkę gospodyń.

Warto podkreślić, że do składu Czarnych wróciły dwie zawodniczki. Siedemdziesiąt osiem minut zagrała Paulina Zawiślak, a w końcówce weszła na murawę Weronika Zawistowska.

W majowy weekend już zostanie rozegrana osiemnasta kolejka, która będzie kluczowa dla końcowych rozstrzygnięć w lidze. Czarne zagrają w poniedziałek 3 maja w hicie o ‘Mistrzostwo Polski’ ze SMSem w Sosnowcu. Jeśli wygrają przybieżą do upragnionego Mistrzostwa Polski. Wtedy podopieczne Stemplewskiego będą miały siedem punktów przewagi i cztery mecze kolejno z Jagiellonkami, Śląskiem, GieKSą i Sportisem. Będzie to przewaga nie do roztrwonienia. ROW natomiast zagra w niedzielę 2 maja w Gdańsku z Lotosem.

0:1 Martyna Wiankowska 14′
0:2 Agnieszka Jędrzejewicz 64′
0:3 Martyna Wiankowska 74’k

• Agnieszka Jędrzejewicz (Czarni) (44%, 40 Votes)
  • Martyna Wiankowska (Czarni) (42%, 38 Votes)