Medyk zahamował Czarne [WIDEO]

Klasyk nie zawiódł. Od początku mieliśmy emocje. Oba zespoły przystąpiły do meczu w osłabione brakiem kluczowych zawodniczek. Dość niespodziewanie 3:1 wygrał Medyk POLOmarket. Była to pierwsza porażka w sezonie Czarnych Sosnowiec.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodyń, lecz żadna bramka nie padła. W drugiej to Medyk był już górą. Najpierw wynik otwarła Natalia Chudzik, a chwilę później jedenastkę wykorzystała Martyna Wiankowska. Cztery minuty później za sprawą gola Gawrońskiej prowadzenie odzyskały piłkarki spod znaku POLOmarketu. Wynik w samej końcówce ustaliła  Michalopoulou.

Już w środę Czarne zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski z Tarnovią. Już w weekend 17. kolejka Ekstraligi Medyk POLOmarket podejmie u siebie Lotos Gdańsk, a Czarne zagrają z ROWem w Rybniku.