Medyk zahamował Czarne [WIDEO]

 Klasyk nie zawiódł. Od początku mieliśmy emocje. Oba zespoły przystąpiły do meczu w osłabione brakiem kluczowych zawodniczek. Dość niespodziewanie 3:1 wygrał Medyk POLOmarket. Była to pierwsza porażka w sezonie Czarnych Sosnowiec. 

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodyń, lecz żadna bramka nie padła. W drugiej to Medyk był już górą. Najpierw wynik otwarła Natalia Chudzik, a chwilę później jedenastkę wykorzystała Martyna Wiankowska. Cztery minuty później za sprawą gola Gawrońskiej prowadzenie odzyskały piłkarki spod znaku POLOmarketu. Wynik w samej końcówce ustaliła  Michalopoulou.

Już w środę Czarne zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski z Tarnovią. Już w weekend 17. kolejka Ekstraligi Medyk POLOmarket podejmie u siebie Lotos Gdańsk, a Czarne zagrają z ROWem w Rybniku. 

SKRÓT TUTAJ

16. kolejka Ekstraligi
Czarni Sosnowiec vs Medyk POLOmarket Konin 1:3 (0:0)
Martyna Wiankowska (61′-karny) – Natalia Chudzik (51′), Anna Gawrońska (65′), Androniki Michalopoulou (90′)

MVP TKF : Natalia Chudzik

Sędziował: Tomasz Musiał

CZARNI: Szymańska – Horvathova, Kuciewicz, Wycisk, Fischerova, Wiankowska, Zubchyk, Hałatek,  Slukova (59′ Tobiczyk), Jędrzejewicz

MEDYK: Szymczak – Maskiewicz, Sałata, Castellano-Mugica, Abambila, Seybert, Dymińska, Michalopoulu, Tamburro, Chudzik, Gawrońska (82′ Nowak)

garfika. STATScore

Dawid Gordecki

%d bloggers like this: