Łatwe punkty Medyka

W meczu zamykającym 15. kolejkę Ekstraligi Medyk POLOmarket pokonał Rolnika Głogówek 3:0. Gospodynie, choć przeważały – to męczyły się z autsajderem ligowej elity, gole strzelając pod koniec spotkania.

Gospodynie od początku zdominowały mecz i od początku przeważały i prowadziły grę, nie potrafiły tej przewagi wyraźnie podkreślić. Udało się otworzyć wynik w 24. minucie, kiedy to po rogu bitym przez Chudzik gola zdobyła Julia Maskiewicz. Chwilę potem z urazem z boiska zeszła Tamburro.

Podopieczne Romana Jaszczaka dominowały, lecz nie potrafiły sobie stworzyć klarownych okazji bramkowych. Dopiero w samej końcówce znów pomogły stałe fragmenty gry. W 83. minucie wrzutkę z wolnego Chudzik wykorzystała Zając, a w doliczonym czasie gry wynik ustaliła Maskiewicz.

Teraz czas na Wielkanoc i reprezentacyjną przerwę. Seniorska reprezentacja Polski zagra 13 kwietnia w Łodzi ze Szwecją. Po niej w 16. kolejce Medyk POLOmarket zagra w Sosnowcu z Czarnymi, a Rolnik zagra o cenne punkty z ROWem Rybnik u siebie.

1:0 Julia Maskiewicz 24′
2:0 Nicole Zając 83′
3:0 Julia Maskiewicz 91′