Chelsea lepsza do Wolfsburga. Grały Pajor i Kiedrzynek [WIDEO]
Polki na Świecie Świat UEFA Womens Champions League

W hitowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzyń Chelsea Londyn pokonała w Budapeszcie VFL Wolfsburg 2:1. Od pierwszych minut grały w barwach Wilczyc zarówno Ewa Pajor, jak i Katarzyna Kiedrzynek.

Od pierwszych minut Chelsea starała się utrzymać w ryzach, lecz niemiecki zespół nacierał. Ewa Pajor ostemplowała słupek Berger, próbowała jeszcze Popp i Rolfö. Nawet piłkę po strzale Pajor zmierzała do bramki, lecz  Jonna Andersson wybiła piłkę z linii bramkowej. W drugiej połowie po dośrodkowaniu Svenji Huth najlepsza polska napastniczka ponownie obiła słupek bramki Chelsea.

Wynik otworzyła Chelsea. W 55. minucie Fran Kirby zagrała w ‘uliczkę’ do Sam Kerr, a ta ominęła Katarzynę Kiedrzynek i z ostrego kąta trafiła na 1:0.  Jedenaście minut później Kerr wraz z Pernille Harder podwyższyły prowadzenie. Trafiła była zawodnicza Wolfsburga.

Wolfsburg honorową bramkę zdobył z rzutu karnego. Po faulu Eriksson na Huth w polu karnym Dominique Janssen ustaliła wynik meczu.

Rewanż za tydzień w środę również na Szusza Ferenc Stadion w Budapeszczie.

Chelsea (4-3-1-2) : Berger – Charles, Bright, Eriksson (C), Andersson; Leupolz, Ingle, Ji (Cuthbert 74); Trudniej; Kirby (Reiten 80), Kerr

Wolfsburg (4-3-3) : Kiedrzynek – Hendrich, Doorsoun-Khajeh, Janssen, Rauch; Oberdorf, Popp, Engen, Huth, Pajor (Jakabfi 76), Rolfo (Blomqvist 66)