3 grudnia 2022

 W piątek po południu na stronach ŁaczyNasPiłka.pl na pojawił się lakoniczny i zawiły komunikat PZPN o przyznaniu posady tymczasowego selekcjonera Reprezentacji Polski kobiet Ninie Patalon. Dotychczasowa trener kadry U19 i koordynator szkolenia PZPN ma poprowadzić kadrę przynajmniej w dwóch najbliższych spotkaniach towarzyskich z Węgierkami (9 kwietnia) i Szwedkami (13 kwietnia), jeśli nie zostaną one odwołane przez pandemię.

W komunikacie nie ma ani słowa 'tymczasowy’, ani 'tylko na dwa spotkania’, czy 'minowana’. Jest to wybieg o tyle ważny, o tyle …. mistrzowski – jak zostać selekcjonerem, nie będąc na stanowisko mianowanym i nie biorąc odpowiedzialności za wyniki. Jeśli się uda i pani koordynator dobrze wypadnie  – związkowe media zaczną 'bić pianę’ i pompować balonik, a jeśli wypadnie fatalnie – eeee przecież 'tylko prowadziła’ zespół nie będąc selekcjonerem… A lud wszystko 'kupi’.  Mamy tutaj szczyt 'pompowania’ 'kariery’ pani koordynator.

A jak jest naprawdę ? No dziś mija oficjalny termin wysłania powołań zagranicznych, które musi podpisać selekcjoner, który poprowadzi kadrę w spotkaniach z Węgrami i Szwecją. Wszystko i tak musi zatwierdzić zarząd PZPN 23 marca. 

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: