EFK : Zmiana warty. Historyczne ćwierćfinały

  W sobotę i niedzielę zostały rozegrane rewanżowe spotkania ćwierćfinałowe Ekstraligi Futsalu Kobiet. Nic nie zapowiadało niespodzianek… a jednak. Jak do tej pory jeszcze nie było takiego turnieju finałowego, w którym zagrałyby więcej niż jeden przedstawiciel północy. Teraz pierwszy raz w historii w Final Four zagrają dwa zespoły z północy i dwa z południa. 

W sobotę dzieła dokończyły zawodniczki Rekordu Bielsko-Biała, które wygrały 7:1 z AZS UG Gdańsk i zapewniły sobie pierwszy raz w historii awans do Final Four. W niedzielę formalności dopełniły też zawodniczki Słomniczanki, które po hattricku Magdy Matyji wygrały w Warszawie z AWFem 1:5.

Bardzo emocjonujące i wyrównane były dwa ostatnie spotkania. UAM Poznań po heroicznym boju pokonał Rolnika Głogówek i awansował. Do ostatnich sekund w grze były też Jagiellonki, które dały sobie awans wyrwać zespołowi z Unifreeze tracąc bramki w 38. i 39. minucie gry. Gole na wagę pierwszego w historii awansu 'Truskawek’ do finałów zdobyły Natalia Żakiewicz, Maja Kozłowska i Patrycja Polewska. Krakowskiego zespołu zabraknie po raz pierwszy odkąd rozgrywane są turnieje Final Four. 

 


REANŻOWE SPOTKANIA ĆWIERĆFINAŁOWE

BTS Rekord Bielsko-Biała vs AZS UG Gdańsk 7:1

Wiktoria Nowak 13′ 33′ 39′, Izabela Pawłowska (sam) 13′, Katarzyna Włodarczyk 14′ 17′, Katarzyna Moskała 17′, Karolina Czyż 20′ – Lidia Sowińska 24′
 

pierwszy mecz : 4:2
awans : BTS Rekord Bielsko-Biała


AZS AWF Warszawa vs AZS UEK Słomniczanka Słomniki 1:5

Magdalena Zduńczyk 12′ –  Federica Dall’ara 1′, Magdalena Matyja 18′ 24′ 29′, Monika Jaskółka 28′
 

pierwszy mecz : AZS UEK Słomniczanka Słomniki
awans : 1:3


AZS UAM Poznań vs Rolnik Głogówek 1:0

Patrycja Sutkowska 23′

pierwszy mecz : 1:2
awans : AZS UAM Poznań 


AZS UJ Kraków vs Unifreeze Górzno 1:3

Zuzanna Maronde 11′ – Natalia Żakiewicz 33′ , Maja Kozłowska 38′, Patrycja Polewska 39′

pierwszy mecz : 5:5
awans : Unifreeze Górzno 

Dawid Gordecki

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: