Koniec ery. Miłosz Stępiński nie jest już trenerem reprezentacji Polski

 Stało się! Po prawie pięciu latach pracy Miłosz Stępiński nie jest już trenerem reprezentacji Polski. Jak podaje komunikat PZPN, trener pozostanie pracownikiem Związku. Jak wieści głoszą, zostanie jednym z selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji mężczyzn.
 
Miłosz Stępiński pracował z kadrą kobiet od początku lipca 2016 roku. Za jego kadencji wygraliśmy towarzyski turniej w Turcji oraz byliśmy w finałach Algarve Cup oraz Cyprus Women’s Cup. Niestety nie dostaliśmy się ani na Mistrzostwa Świata 2018, ani na Mistrzostwa Europy 2022.
 
Kto będzie nowym selekcjonerem ? Tutaj według naszych informacji mogą być wdrożone trzy warianty. Pierwszym jest mianowanie na to stanowisko Niny Patalon, drugim przesunięcie do kobiecej kadry któregoś z trenerów męskiej piłki będącego na etacie w Związku. Spekuluje się również o podobnym ruchu, jak w przypadku facetów tzn. zagraniczna myśl szkoleniowa. Wtedy bardzo możliwe jest zatrudnienie selekcjonera kobiety z doświadczeniem reprezentacyjnym w zachodniej Europie.
 
Nowego trenera powinniśmy poznać po najbliższym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, zaplanowanym na 23 marca 2021 roku.

 

Dawid Gordecki

%d bloggers like this: