Śmierć, podatki i Bayern
Frauen Bundesliga Ligi

W życiu pewne są podatki, śmierć i zwycięstwo Bayernu w Bundeslidze. Nie inaczej było tym razem. Gładkie 3-0 z Essen i można powoli rozpoczynać przygotowania do zbliżającego się meczu LM ze szwedzkim Rosengard.

Kolejka nie obfitowała w wiele emocji. Jedyną niespodzianką był remis Eintrachtu z Meppen. Agnieszka Winczo na boisku pojawiła się w 58 minucie. Lekkie problemy z wygraną miał Wolfsburg, który odprawił Bayer 2-0. Katarzyna Kiedrzynek naturalnie 90 minut w bramce i raz fenomenalnie wybroniła sytuację, a coraz więcej minut dostaje wracająca po kontuzji Ewa Pajor. Tym razem weszła na boisko już w 59 minucie a niedługo później zaliczyła asystę. Sylwia Matysik z Bayeru poza kadrą. Podobnie jak Agata Tarczyńska z Werderu, który uległ Hoffenheim 0-2.

Szalony mecz w Poczdamie, gdzie Turbine pokonało Sand 5-2 i strzeliło… wszystkie bramki. Niecodziennej sztuki dokonała Johanna Elsig, która na listę strzelców wpisała się po obu stronach. Małgorzata Mesjasz na boisko weszła w 72 minucie.

Następna kolejka, a raczej zaległe mecze już w środę, a potem czeka nas dwutygodniowa przerwa.